Vichy Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Treatment Man

 

Informacion per produktin

Produkti:Trajtim kundër rënies së flokëve për meshkuj
Perberesit:Aminexil, arginina,octeine, uji Mineralizues Vichy , SP94
Veprimi: forcues, ristrukturues.
Përdorimi: Aplikoni direkt në lëkurën e pastër të kokës me flokë të lagur ose të thatë
Tipi i flokeve: të dobët
Formulimi:ampulë
Paketimi : 21 ampula
Marka: Vichy

L7,440.00

Pershkrimi:

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampula Anti-Hair Loss Men është një kujdes intensiv kundër rënies së flokëve që vepron në pesë fronte të ndryshme. Me një formulë të re, këto ampula jo vetëm që stimulojnë folikulat e flokëve dhe ndihmojnë në normalizimin e ciklit të rritjes së flokëve, por gjithashtu përforcojnë flokët dhe lëkurën e kokës. Aminexil përforcon ankorimin e flokëve. Arginina dhe kafeina stimulojnë mikroqarkullimin e gjakut. Octeine ​​dhe Uji Mineralizues Vichy hidratojnë dhe qetësojnë, duke ribalancuar skalpin e kokës. Dhe SP94 ushqen flokët nga rrënja në majë duke ndërtuar fibrat e flokëve. Në thelb, patenta e re Aminexil 5 siguron që ekuilibri i kokës të rivendoset dhe flokët të trajtohen nga rrënja në majë. Brenda tre javësh skalpi është më i fortë dhe fibrat e flokëve rifitojnë vitalitetin dhe forcën dhe brenda gjashtë javësh rënia e flokëve reduktohet dukshëm. Në përgjithësi, ai forcon flokët dhe lëkurën e kokës, duke minimizuar humbjen e flokëve dhe duke i kthyer flokëve energjinë dhe vitalitetin e tyre.

Karakteristikat:

 • Tekstura: e lëngshme;
 • Çështjet e flokëve: rënie progresive e flokëve, rrallim i flokëve;
 • Koha e aplikimit: një herë në ditë (trajtim intensiv), tri herë në javë (mirëmbajtje);
 • Mosha: 20+;
 • Lloji i flokëve: të gjitha llojet e flokëve;
 • Përfitimet kryesore: përmirëson mikroqarkullimin në lëkurën e kokës, stimulon folikulat e flokëve dhe ndihmon në normalizimin e ciklit të rritjes së flokëve, përforcon flokët dhe skalpin e kokës dhe minimizon humbjen e flokëve, është i përshtatshëm për skalpin e ndjeshëm;
 • Formuluar pa: parabene, silikone, sulfate.

Përbërësit:

 • Aminexil përforcon ankorimin e flokëve. Ai rrit kohezionin e flokëve me lëkurën e kokës jo vetëm duke parandaluar rënien e flokëve, por edhe duke zgjatur jetëgjatësinë e tyre;
 • Arginina dhe kafeina stimulojnë mikroqarkullimin e gjakut. Të dyja ndihmojnë në sjelljen e lëndëve ushqyese thelbësore për llambën e flokëve dhe përmirësojnë rritjen e flokëve;
 • Octeine ​​dhe Uji Mineralizues Vichy hidratojnë dhe qetësojnë, duke ribalancuar skalpin e kokës. Ato rrisin mbrojtjen e saj natyrore dhe ndihmojnë në mbrojtjen kundër agresioneve të jashtme;
 • SP94 ushqen flokët nga rrënja në majë, duke ndërtuar fibrat e flokëve.

Përdorimi:

Aplikoni Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampula kundër rënies së flokëve për meshkuj direkt në lëkurën e pastër të kokës me flokë të lagur ose të thatë. Aplikojeni fije pas fije, duke masazhuar lëkurën e kokës me aplikues në një lëvizje zig-zag. Mos e shpëlani. Për një trajtim intensiv aplikoni një ampulë në ditë për gjashtë javë. Për mirëmbajtje aplikoni tre ampula në javë. Në rast kontakti me sy, shpëlajeni menjëherë me ujë. Mos e përdorni në skalpin e irrituar.

Shënim:

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampula kundër rënies së flokëve për meshkuj janë vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e gelltit.

Produkte në ofertë

Vichy Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Treatment Man