La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Gel Lotion SPF 50+(xhel mbrojtes per femije)

Informacion për produktin

Produkti: Xhel per mbrojten nga rrezatimi diellor
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi i rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell.Aplikohet edhe ne lekure te lagur.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Femije.
Niveli i mbrojtes: Spekter i gjere i rrezatimit UVA,UVB,spf 50.
Formulimi: Solucion-xhel.
Paketimi : Tubet x 250 ml.
Marka: La Roche Posay.

L2,960.00

Çfarë është

Anthelios Dermo-Pediatrics Gel Wet Skin Spf50 + është një produkt diellor i testuar dermatologjikisht për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve, i cili ofron një mbrojtje shumë të lartë të spektrit të gjerë (UVA + UVB). Një xhel i padukshëm që formon një film hidrofobik në lëkurë që ndihmon në largimin e ujit. Mbrojtja shumë e lartë me SPF 50+, edhe kur aplikohet në lëkurë të lagur. Rezistencë e lartë ndaj ujit.

Si perdoret

Aplikoni produktin menjëherë para ekspozimit.

Rinovoni aplikimin shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen nga dielli, veçanërisht pas djersitjes ose pasi jeni lagur ose tharë.

Mbroni lëkurën delikate të fëmijëve në çdo kohë të ditës, veçanërisht kur luani jashtë. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell. Vetëm për përdorim lokal.

Tekstura

Një xhel i freskët dhe i lehtë që aplikohet shumë lehtë në lëkurë të lagur ose të thatë. Jo yndyrë. Jo ngjitëse. Nuk lë shenja të bardha kur aplikohet në lëkurë të lagur.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Mbrojtje shumë e lartë. Shumë rezistent ndaj ujit. Mbrojtja me spf 50+ ruhet, edhe kur aplikohet në lëkurë të lagur.

Për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve. I përshtatshëm edhe për lëkurën jotolerante ndaj diellit.

Hipoalergjike. fotostabile.

Fakte shkencore

Xl-protect, një teknologji filtri e patentuar, e cila ofron një mbrojtje shumë të lartë uva/uvb me spektër të gjerë dhe ndihmon për të luftuar disa efekte të shkaktuara nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.

Wetskin technology, një xhel i padukshëm që formon një shtresë hidrofobike në lëkurë që ndihmon në largimin e ujit. Mbrojtja shumë e lartë spf50 +, edhe kur aplikohet në lëkurë të lagur.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatri. Tolerueshmëri e lartë. Pa parfum

Partner markë e dermatologëve

Përbërësit kryesor

Xl-protect

Sistem filtrimi i mbrojtjes së spektrimit të gjere.

Ky kombinim i fuqishëm i filtrave uv dhe antioksidantëve jo vetëm që ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve uva dhe uvb, por ofron mbrojtje shtesë nga agresorët e tjerë të jashtëm, si rrezet infra të kuqe dhe ndotja.

Teknologjia e lëkurës së lagur

Kompleksi hidrofobik që krijon një shtresë në lëkurë për të ndihmuar në largimin e ujit.

Glicerina

Falë efektit të saj zbutës, glicerina ndihmon në hidratimin e lëkurës që në aplikimin e parë.

Përbërësit e tjere

Aqua / uji • homosalate • drometrizol trisiloxane • etilheksil salicilat • bis-etileksiloxyfenol metoxyfenil triazine • etileksil triazone • glyrecinetzohoxydil. • propenadiol • eter dicaprylyl • stiren / akrilatet kopolimer • dimethicone • akrilatet / kopolimerin dimeticone • acid p-anik • palmitate ascorbyl • citith-carbomer • disodium edta

C19593 / 2

Produkte në ofertë

La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Gel Lotion SPF 50+(xhel mbrojtes per femije)