La Roche Posay – Anthelios Dermo-Pediatrics Invisible spray spf 50+

Informacion per produktin
Produkti: Spray per mbrojten nga rrezatimi diellor
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi i rrezatimit diellor
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Femije
Niveli i mbrojtes: spekter i larte,spf 50
Formulimi: Solucion
Paketimi : Shishe x 200 ml
Marka: La Roche Posay

L2,880.00

Çfare eshte:  Anthelios dermo-pediatrics spray invisible spf 50 ofron mbrojtje me spektër  të gjerë (UVA, UVB) dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet infra të kuqe. Për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve. Shumë rezistent ndaj ujit, djersës dhe rërës. Nuk i djeg sytë.

Tekstura: Hidratues,jo i yndyrshëm,nuk lë shenja të bardha,me ujë termal nga La Roche-Posay

Perfitimet: Mbrojtja e tij me spektër të gjerë mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB shmang dëmtimin nga rrezet infra të kuqe dhe ndotja.

Formulimi i tij  krijon një shtresë të fortë mbrojtëse që ofron një mbrojtje homogjene, ultra-rezistente, pa yndyrë dhe pa njolla.

Perdorimi: Aplikoni kremin kundër diellit pak para ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri shpesh dhe mjaftueshem për të siguruar mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, larjes ose dushit ose tharjes me peshqir.

Perberja:

1-Polimeret inteligjente  te cilet jane një zbulim i madh në përbërësit e kremrave kundër diellit te cilet bllokojnë përbërësin vajor brenda formulës midis mikrokristaleve. Jo vetëm që kjo e bën formulën jo të yndyrshme, por këto kristale bashkohen për të formuar një rrjetë të fortë mbrojtëse që ofron një mbrojtje të qëndrueshme.

2-XL-Protect: Një kombinim i fuqishëm i filtrave UV dhe antioksidantëve që shkon përtej mbrojtjes nga rrezet e spektrit të gjerë UVA dhe UVB për të mbrojtur kundër dëmtimit të lëkurës për shkak të agresioneve të jashtme, të tilla si ndotja.

3-Glicerina e cila ndihmon në hidratimin e lëkurës që në aplikimin e parë.

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Anthelios Dermo-Pediatrics Invisible spray spf 50+