Avene – Locion mbrojtës për fëmijë (SPF 50+)

Informacion për produktin

Produkti: Locion per mbrojten nga rrezatimi diellor.
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi I rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Femije.
Niveli i mbrojtes: Spekter I larte,spf 50
Formulimi: Solucion.
Paketimi : Tubet  x 250 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L3,400.00.Current price is: L2,380.00.

Cfare është:

Baby Milk SPF 50 është qumësht për fëmijë me SPF 50 ofron mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurën e ndjeshme të fytyrës dhe trupit të foshnjës.

Një formulë me efekt barriere që mbron nga agresionet e jashtme, në formë te lëngshme, e lehtë  për t’u aplikuar. Një formulë shumë rezistente ndaj ujit me një film mbrojtës të përforcuar.
Brenda formulës së Baby Milk SPF 50 , qumështi i diellit për fëmijë, ekziston kombinimi unik i përbërësve aktivë mbrojtës Sunsitive®, i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:
– Një sistem filtri i patentuar që përmban vetëm katër filtra kundër diellit, për mbrojtje fotostabile me spektër të gjerë UVB-UVA dhe tolerueshmëri optimale të lëkurës.

Përbërësit kryesore:
Provitamina E (pre-tokoferil), një antioksidant, për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.
Uji Termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

Përfitimet
• Mbrojtje nga dielli : me filtra fotostabile UVB-UVA që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.
• Antioksidant: ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.
Pa parfum: për kujdes më të madh për lëkurën e ndjeshme ose intolerante.
Shumë rezistent nga uji: Mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të diellit edhe në ujë.
Hidratues: hidraton shtresat e sipërme të lëkurës.
Locion i tejdukshem: për një pamje natyrale dhe mbrojtje të padukshme.

Perberesit e tjere:

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Coco-Caprylate/caprate. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [nano]. Diisopropyl Adipate. Water (aqua). Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate. Glycerin. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Silica. Decyl Glucoside. Benzoic Acid. Butylene Glycol. Caprylic/capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Disodium Edta. Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil (helianthus Annuus Seed Oil). Hydroxycapric Acid. Lauryl Glucoside. Oxothiazolidine. Propylene Glycol. Sodium Benzoate. Sodium Citrate. Sodium Lauryl Glucose Carboxylate. Sodium Polyacrylate. Sodium Stearoyl Glutamate. Sorbic Acid. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.