Korff – Eye Zone Anti-Wrinkle & Moisturizing Eye Contour

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues, anti rrudhe për konturin e syve.
Veprimi: Riparon,ushqen, hidraton intensivisht lëkuren e konturit te syve.
Perdorimi: Nje lyerje  në mëngjes dhe në mbrëmje.
Tipi i lekures: E thate
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 15 ml
Marka: Korff

L7,280.00

Çfarë është

Korff – Eye Zone Anti-Wrinkle & Moisturizing Eye Contour eshte krem hidratues  per trajtimin e rrudhave per konturin e syve.

I pasuruar me Pentapeptide 4, Acid Hialuronik me peshë të ulët molekulare dhe Vitaminë PP  rrit elasticitetin dhe redukton rrudhat e shkaktuara nga plakja e lëkurës.

Me një efekt riparues, ushqen dhe hidraton intensivisht për të shtendosur lëkurën dhe për të rivendosur rehatinë. Njëkohësisht njetrajteson  pigmentimin e zonës së konturit të syve.

Në kuti ka një aplikues të posaçëm që e bën edhe më efektiv përhapjen e produktit. Ai përbëhet nga një rruazë qeramike, një material ultra i rehatshëm me një “efekt të ftohtë” dhe një dorezë prej druri.

Si te përdoret
Me aplikuesin të pranishëm në kuti, aplikoni një sasi produkti të barabartë me madhësinë e një perle në zonën e syve, të hequr dhe të pastruar me kujdes. Lyejeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet. Duke e mbajtur aplikuesin drejt, masazhoni nga këndi i brendshëm i syrit deri te tempulli. Pastroni aplikuesin pas përdorimit. Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht, edhe në lëkurë të ndjeshme. Pa derivate gruri.
Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe merkur *.

Rezultatet pas përdorimit
20.4%
Hidratim *

-7.2%
Melanina * (efekti: reduktimi i rrathëve të errët)

-35.8%
Numri i rrudhave **

-23%
Sipërfaqja e rrudhave **

-33.7%
Gjatësia e rrudhave **

* Testi kliniko-instrumental i kryer mbi 20 vullnetarë, 33-76 vjeç, 2 herë në ditë për 28 ditë. ** Testi kliniko-instrumental i kryer mbi 19 vullnetarë, 40-70 vjeç, 2 herë në ditë për 28 ditë.

Perberesit kryesore

Aqua (Water), Butylene Glycol, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Saccharide Isomerate, Diethylhexyl Carbonate, Glyceryl Stearate SE, Stearic Acid, Glycerin, Dibutyl Adipate, Pentaerythrityl Tetracaprylate/Tetracaprate, Cetearyl Glucoside, Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Sodium Lactate, Diacetyl Boldine, Palmitoyl Pentapeptide-4, Tridecyl Stearate, Tridecyl Trimellitate, Sodium Polyacrylate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate, Carbomer, Polysorbate 20, Silica, Hydroxyacetophenone, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Sodium Citrate, Caramel, CI 19140.

Produkte në ofertë