La Roche Posay – Cicaplast Mains ( krem barrierë,riparues për duart e thata)

Informacion per produktin

Produkti:  Krem ushqyes,mbrojtës dhe riparues për duart.
Veprimi: Hidraton,zbut e qeteson lekuren
Perdorimi: Apliko sipas nevojes
Tipi i lekures: E thate
Mosha: Femije dhe te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 50 ml
Marka: La Roche Posay

L1,200.00

Cicaplast per duart

Për çfarë është

Cicaplast per duart është kremi riparues që ndihmon në rivendosjen, zbutjen dhe mbrojtjen e barrierës së lëkurës së duarve të brishta nga aktivitetet manuale, falë formulës së tij ultra komode të pasuruar me Niacinamide dhe Glicerinë.

Si të aplikoni:

Aplikoni sipas nevojës.

Nje krem me nje perthithje te shpejte ju lejon të rifilloni shpejt aktivitetet manuale.

Tekstura

Teksturë e lehte.

Perthithje ultra e shpejtë.

Jo ngjitës dhe jo i yndyrshëm.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Lëkura është e lëmuar dhe skuqja minimizohet.

Lëkura e duarve është e butë, e hidratuar dhe e qetë.

Lëkura mbrohet nga veprimi i agjentëve të jashtëm potencialisht agresivë.

Fakte shkencore

Qetëson dhe rikthen shtresen mbrojtëse të lëkurës.

Mbron lëkurën dhe krijon një shtresë të padukshme rezistente ndaj ujit dhe fërkimit.

Efikasiteti i provuar për përdorim profesional.

Toleranca e testuar në lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj atopisë.

Pa parfum.

Vlefshmëria pas hapjes:12 muaj

Vëllimi 50 ml

Përbërësit kryesor

Glicerina

Ndihmon në krijimin e një filmi mbrojtës në lëkurë, duke ruajtur nivelet e saj të hidratimit.

Niacinamid

Qetëson barrierën mbrojtëse të lëkurës

Efektiviteti i provuar ne duar te thata dhe te brishta.

Pas aplikimit të parë:

96% besojnë se lëkura është menjëherë më e butë

90% besojnë se lëkura është më pak e thatë

91% besojnë se lëkura ushqehet

gjenerike

Pas 4 jave perdorimi:

92% raportojnë se shenjat e dukshme të acarimit janë zhdukur

85% mendojnë se lëkura është rigjeneruar.

98% thonë se lëkura duket më pak e ashpër

Studim kozmeto-klinik, 53 subjekte, të cilët kryejnë 23 veprimtari të ndryshme profesionale. Protokolli 4 javor.

Produkte në ofertë