La Roche Posay – Lipikar Lait Urea 5+

Informacion per produktin

Produkti: Qumësht hidratues dhe qetësues trupi për lëkura shumë të thata.
Veprimi: Hidraton,zbut e qeteson lekuren
Perdorimi: Apliko 1-2 here ne dite
Tipi i lekures: E thate
Mosha: Femije dhe te rritur
Formulimi: Solucion
Paketimi : Kuti x 400 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,280.00.Current price is: L2,624.00.

Pershkrimi: Balsami i trupit Lipikar Lait Urea 5 hidraton dhe zevendeson lipidet duke pastruar butësisht qelizat sipërfaqësore. Ai ndihmon në lehtësimin e simptomave të thatësisë dhe zvogëlon ashpërsinë e lëkurës së thatë. Është formuluar për lëkurë të ndjeshme, të thatë  të çare dhe te ashper në trup, duke përfshirë krahët, bërrylat dhe këmbët. Është i përshtatshëm për lëkurën me psoriasis dhe për lëkurën e personave me diabet (studim i kryer në 40 diabetikë, lëkura e të cilëve nuk ka pasur lezione(çarje). Teksturë ultra e shkrirë për një prekje prej kadifeje. jo i yndyrshëm, jo ngjitës.

Lloji i lekures: Lëkurë e thatë, e ashper.

Lipikar Lait Urea 5 ndihmon në pastrimin e butë të luspave të lëkurës dhe redukton pamjen granulare të lëkurës. Zbut zonat e vrazhda në trup, përforcon barrierën e lëkurës dhe qetëson irritimet e lëkurës me një veprim rimbushës të lipideve pas  48-orësh.

Që në aplikimin e parë lëkura bëhet më e lëmuar: – 98% tharje lëkure*

Pas 4 javësh, lëkura rinovohet thellësisht:

Lëkura është e lëmuar;
Lëkura qetësohet;
Tekstura e lëkurës duket e rafinuar;

La Roche-Posay Lipikar Lait Urea 5 ndjek një protokoll të rreptë formulimi dhe testime të rrepta klinike për efikasitet dhe siguri, edhe në lëkurë të ndjeshme.

Lipikar Lait Urea 5 është formuluar me gjalpë Shea, 5% ure, një eksfoliues dhe hidratues natyral, dhe agjentë pro-peeling për të hidratuar lëkurën tuaj dhe për të rimbushur lipidet, si dhe për zbutjen e saj.

Perberja: 5% ure faktor eksfoliant: Një përbërës aktiv zbutës referues i kombinuar me një faktor eksfoliues për të rritur efikasitetin.
Allantoin: Një perberes aktiv qetësues që ndihmon në reduktimin e acarimit për shkak të thatësisë së lëkurës.
Gjalpi Shea: Një përbërës kyç në të gjitha formulat Lipikar, Gjalpi Shea është i njohur për aftësinë e tij për të ndihmuar në rivendosjen e shtresës hidrolipidike të lëkurës me lipide të ngjashme me ato të lëkurës.

100% e gjalpit Shea në Lipikar Surgras vjen nga një burim natyror (lende e pare) në Burkina Faso.

Perberes te tjere: Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Glicerinë, Dimethicone, Ure, Parafine Liquidum, Laktat natriumi, Cetearyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Gliceryl Stearat, Propylen Glycol, Glicine, Stearic Acid, Dimethidrocidropi, Dimethidrocida, Acid sulfonik, gomë ksantan, akrilate/C10-30 alkil akrilate kryqpolimer, tokoferol, fenoksietanol, klorheksidin diglukonat, parfum.

Si të aplikoni: Lipikar Lait UREA 5 :

Hapi 1: Pas nje banjë ose dushi, pastroni lekuren tuaj dhe thajeni.

Hapi 2 Pas pastrimit, hidratoni me Lipikar Lait UREA 5 .
Shmangni zonën e syve dhe buzëve. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë me ujë.

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.