La Roche Posay – Cicaplast Gel B5

Informacion per produktin

Produkti: Xhel mbrojtes, pro riparues,qetesues,rigjenerues per lekure te brishte,
Veprimi: Mbron,riparon,qetesues, edhe ne trajtimet post peeling me lazer.
Perdorimi:  Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkura të thata
Tipi i lekures:  E thate,e acaruar.
Mosha:  Te rritur
Formulimi:  Xhel
Paketimi : Tubet x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L2,050.00.Current price is: L1,640.00.

Cicaplast xhel B 5 La Roche Posay

Cicaplast gel B5 përmban përbërës aktivë të kombinuar për të krijuar një produkt specifik për të ndihmuar rigjenerimin e lëkurës:

Për një veprim qetësues të menjëhershëm: [5% Panthenol] [Ujë termal La Roche-Posay] Për të promovuar rikuperimin e lëkurës: [Madecassoside] [Bakër – Zink – Mangan] [Acidi hialuronik] Xhel i padukshëm për t’u aplikuar lehtë: [teksturë xhel i pasuruar me glicerinë]

Si të përdorni
Aplikojeni çdo ditë dhe masazhoni në lëkurë për të përmirësuar pamjen e shenjave të fundit (pas plagëve ose heqjes së qepjeve).
Aplikojeni dy herë në ditë në lëkura të thata.
Pas procedurave estetike sipërfaqësore ndiqni udhëzimet e mjekut dermatolog.
Mos e aplikoni në lëkurën e dëmtuar.
Shmangni zonën e syve.

Tekstura
Teksturë e këndshme: efekt “patch i padukshëm”, xhel që aplikohet lehtë, nuk ngjit dhe përhapet lehtë.
Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore
CICAPLAST Xhel B5 promovon rigjenerimin optimal të lëkurës: funksioni pengues i lëkurës rikthehet më shpejt.
Është i pasuruar me madekasoside me veti qetësuese, 5% panthenol restaurues për të nxitur rikuperimin e barrierës së lëkurës dhe agjentë me veti antibakteriale.
Xhel ofron një efekt praktik “gaze të padukshme”.

Fakte shkencore
Cicaplast Xhel B5 ne saje te:
– Kompleksi [Bakër-Zink-Mangan] me efekt antibakerial parandalon dhe mbron lekuren nga bakteret.
– e lë lëkurën më elastike, më pak të kuqe dhe lehtëson acarimet.

Tolerueshmëri e mirë e lëkurës *
* Studim kozmeto-klinik në 63 gra, vetëvlerësim menjëherë dhe pas 28 ditësh
Testuar nën kontroll dermatologjik, pas peeling ose trajtimit me lazer.

Formule jo komedogjene.
Pa parfum.

Përbërësit kryesor
Pantenoli

Panthenol, i njohur gjithashtu si Vitamina B5, është një përbërës aktiv i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe riparuese * në lëkurë. * riparon funksionin e barrierës

Madekasoside

Madecassoside, një ekstrakt i jashtëzakonshëm i Centella Asiatica, një bar me veti riparuese, është një agjent qetësues që ndihmon në nxitjen e rinovimit të epidermës.

Cu-Zn glukonat – manganez

Kompleks aktiv që redukton ngjitjen bakteriale.

Përbërësit
Aqua / uji • glicerina • dimetikon • pantenoli • glikoli pentilen • g30-45 alkyl dimetikon • polibuteni • citrat sodium • peg / ppg-18/18 • dimetikoni me dimetikon 18/18 • dimetikoni me kontroll •kontratë kontratës së gjyqësore polisorbat 20 • tokoferol

Efektivitet i provuar pas perdorimit

Paciente te kenaqur  84%
Redukton ndjesinë e shtrëngimit të lëkurës 88%
Redukton acarimin dhe kruajtjen 85%
Qeteson lëkurën,jep ndjesine e reahatise = 80%
Lehtë për t’u aplikuar = 95%
Vetitë që lehtësojnë masazhin = 88%
Teksturë mbrojtëse = 76%

* 63 pacientë 22 vjeç, aplikimi i CICAPLAST GEL B5, 2 herë në ditë për 28 ditë.

FORMATI
tub 40 ml.

Vlefshmëria pas hapjes: 12 muaj

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.