Korff Cure Make Up Matt Lipstick – 05

Informacion per produktin

Produkti: Buzekuq kremoz
Veprimi: Mbulues
Perdorimi: Aplikojeni ne buze
Tipi ilekures: E thate
Mosha: Territur
Formulimi: Buzekuq
Paketimi : 1,3 gr
Marka: Korff

 

L2,392.00

Përshkrimi:

Buzëkuqi mat Korff Cure Make-Up ofron një efekt mat trendy prej kadifeje pa sakrifikuar rehatinë. Në fakt, me një teksturë ultra kremoze, ky buzëkuq siguron një strukturë të butë pas me një mbajtje të shkëlqyer. Ndërsa përzihet lehtësisht në lëkurë, buzëkuqi mat Korff Cure Make-Up përfundon me një efekt të bukur prej kadifeje. Për më tepër, ky produkt jep një fitim intensiv ngjyrash që në rrëshqitjen e parë dhe ka një formulim afatgjatë. Për të plotësuar të gjitha këto, buzëkuqi mat Korff Cure Make-Up vjen në një format të dobishëm që garanton saktësi dhe përcaktim maksimal pa mundim.

Përbërësit kryesorë:

  • Vaji i ullirit është përgjegjës për hidratimin dhe zbutjen e buzëve;
  • Acidi hialuronik është një përbërës restaurues që jo vetëm rrit hidratimin e lëkurës, por gjithashtu mban lagështinë. Për më tepër, stimulon prodhimin e kolagjenit, qetëson dhe mbron lëkurën nga dëmtimet mjedisore;
  • Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që gjendet natyrshëm në lëkurë, por që zvogëlohet nga ekspozimi mjedisor dhe mungesa e mbrojtjes nga dielli. Si një nga përbërësit më të njohur dhe të hulumtuar, Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga agresionet mjedisore.

Përdorimi:

Për të aplikuar buzëkuqin Matt Korff Cure Make-Up, filloni duke e kthyer bazën e majë shkruese në drejtim të akrepave të orës. Më pas, rrëshqitni majën direkt në lëkurën e buzëve tuaja.

Produkte në ofertë