Dermastir – Luxury Zinc Mask

L8,120.00

Dermastir – Luxury Zinc Mask

Luxury Zinc Mask është një trajtim që redukton pamjen e akneve në lëkurë, njollat dhe skuqjen e lëkurës. Luxury Zinc  Mask siguron një

veprim të fortë riparues në lëkurë.

Redukton aknet nga lëkura.

Minimizon skuqjen e lëkurës.

Largon njollat nga lëkura.

Pastron lëkurën.

Rrit elasticitetin e lëkurës.

Rikthen shkëlqimin e lëkurës.

Paketimi pa ajër mundëson ruajtjen e vetive të produktit.

Veçori të produktit

-Oksid Zinku: veti matifikuese, astringjente dhe antimikrobike.

-Passiflora Incarnata: ka veti antioksiduese, hidratuese, anti inflamatore dhe antirrudhë.

-ADN: stimulon riparimin e qelizave, efekt hidratues, antirrudhë.

Përdorimi

Aplikoni një sasi nga maska në fytyrë duke shmangur zonën e syve. Lëreni të veproj përreth 10 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë.

 

Përbërësit

AQUA, ZINC OXIDE, PEG-6 STEARATE, CETETH-20, GLYCERYL STEARATE, STEARETH-20, PASSIFLORA INCARNATA FLOWER EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, EDTA,

PARFUM, DNA, CARBOMER.

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.