Avene – Spray për trupin (SPF 50+)

Informacion për produktin

Produkti: Spray per mbrojten nga rrezatimi diellor.
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi I rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Te rritur.
Niveli i mbrojtes: Spekter I larte,spf 50
Formulimi: Solucion.
Paketimi : Shishe x 200 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L3,400.00.Current price is: L2,380.00.

Cfare eshte:
Avene Spray me SPF 50 eshte nje spray qe  ofron mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurën e ndjeshme të ekspozuar ndaj rrezatimit intensiv. I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin, konsistenca e tij hidro-mbrojtëse jep një ndjenjë rehatie të menjëhershme dhe të qëndrueshme, një efekt kundër ndjesisë së thatësisë dhe hidratimit për gjashtë orë.
Brenda formulës së Spray SPF 50 , spray dielli, ekziston kombinimi unik i përbërësve aktivë mbrojtës Sunsitive protection®, i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:
– Një sistem filtri i patentuar që përmban vetëm katër filtra kundër diellit, për mbrojtje fotostabile me spektër të gjerë UVB-UVA dhe tolerueshmëri optimale të lëkurës.

Perberesit kryesore:
– Provitamina E (pre-tokoferil), një antioksidant, për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.
– Uji Termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

Përfitimet
Mbrojtje nga dielli: me filtra fotostabile uvb-uva që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.
Antioksidant: ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.
Shumë rezistent nga ujit: mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të diellit edhe në ujë.
Hidratues: hidraton shtresat e sipërme të lëkurës.
Pa mbetje: për një pamje natyrale dhe mbrojtje të padukshme.

Perberesit e tjere:

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Coco-Caprylate/caprate. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [nano]. Diisopropyl Adipate. Water (aqua). Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate. Glycerin. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Decyl Glucoside. Benzoic Acid. Butylene Glycol. Caprylic/capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Disodium Edta. Fragrance (parfum). Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil (helianthus Annuus Seed Oil). Hydroxycapric Acid. Lauryl Glucoside. Oxothiazolidine. Propylene Glycol. Sodium Benzoate. Sodium Citrate. Sodium Lauryl Glucose Carboxylate. Sorbic Acid. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.