Avene – Spray për fëmijë (SPF 50+)

Informacion per produktin

Produkti: Spray per mbrojten nga rrezatimi diellor per fëmije.
Veprimi: Mbron lëkuren nga dëmtimi i rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell ne fytyre dhe trup.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Fëmije.
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte, spf 50
Formulimi: Solucion.
Paketimi : Shishe x 200 ml.
Marka: Avene.

L2,550.00

Cfare eshte:

Baby Spray SPF 50 është nje spray per mbrojtjen nga rrezatimi diellor i përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.

Falë formulës së tij penguese që mbron nga agresionet e jashtme *, Spray Child SPF 50 ofron një spray të lëngshem  të lehtë për t’u aplikuar dhe një shtresë mbrojtëse të përforcuar shumë rezistente ndaj ujit.
Formula e Spray Child SPF 50 përmban kompleksin ekskluziv të përbërësve aktivë mbrojtës Sunsitive®, të zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe që përbëhet nga një sistem filtri i patentuar kundër diellit, për një mbrojtje fotostabile me spektër të gjerë UVB-UVA dhe tolerueshmëri të lartë të lëkurës.

Perberesit kryesore:

– Provitamina E (pre-tokoferil), një antioksidant, për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.
– Uji Termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

Përfitimet:
Baby Spray SPF 50 ka një sistem OPEN/STOP që e bën më të lehtë dhe më praktik në përdorim dhe ekologjik. I lehtë për t’u aplikuar dhe shumë rezistent ndaj ujit, ai përfiton nga kombinimi ekskluziv i përbërësve aktivë mbrojtës mbrojtës Sunsitive®, të zhvilluar nga Pierre Fabre Research. Formuluar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.

ANTIOKSIDANT: ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.
PA PARFUM: për respekt më të madh për lëkurën e ndjeshme ose intolerante.
MBROJTJE NGA DIELLI: me filtra fotostabile UVB-UVA që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.
SPRAY PA NGJYRE : për mbrojtje të padukshme.

Perberesit e tjere:

Avene thermal spring water (avene aqua). C12-15 alkyl benzoate. Coco-caprylate/caprate. methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol [nano]. diisopropyl adipate. Water (aqua). bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. Diethylhexyl butamido triazone. Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate. Glycerin. butyl methoxydibenzoylmethane. Decyl glucoside. Benzoic acid. Butylene glycol. Caprylic/capric triglyceride. Caprylyl glycol. Disodium edta. Helianthus annuus (sunflower) seed oil (helianthus annuus seed oil). Hydroxycapric acid. Lauryl glucoside. Oxothiazolidine. propylene glycol. Sodium benzoate. Sodium citrate. Sodium lauryl glucose carboxylate. Sorbic acid. Tocopherol. tocopheryl glucoside. Xanthan gum

Produkte në ofertë

Avene – Spray për fëmijë (SPF 50+)