Avene fluide mineral teinte spf50 40ml

Informacion për produktin

Produkti: Mbojtes nga dielli
Veprimi:  hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
Mosha:femra , të rritur
Formulimi:  krem
Paketimi: 40 ml
Niveli i mbrojtjes:shumë i lartë SPF 50-50
Marka: Avene.

Original price was: L2,800.00.Current price is: L2,100.00.

Përshkrimi:

Mbrojtes shumë i lartë nga dielli, 100% minerale për lëkurën intolerante ndaj filtrave kimikë dhe aromave, një teksturë e lëngshme dhe e lehtë me një nuancë të artë që e sheron dhe ndriçon çehren.

Përfitimet:
• FOTOPROTECTION: filtra fotostabile UVB-UVA që luftojnë kundër efekteve të dëmshme të rrezeve të diellit.
• 100% MINERAL
• BARNAT TONIN E LEKURES dhe shkëlqen, duke siguruar shkëlqim.
• ANTIOKSIDANT: ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira.
• PA AROMË: për respekt më të madh për lëkurën e ndjeshme ose intolerante.
• SHUME REZISTENT NDAJ UJIT

Përdorimi:

Para ekspozimit në diell, aplikoni 1 gisht 50+ Lëng Mineral të Ngjyrosur në fytyrën dhe qafën e një të rrituri. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir. Duke ulur këtë shumë, ju ulni ndjeshëm nivelin e mbrojtjes.
Përbërja:
INGREDIENTS MEDICINAUX / MEDICINAL INGREDIENTS. OXYDE DE ZINC / ZINC OXIDE (14,7%). DIOXYDE DE TITANE / TITANIUM DIOXIDE (11,85%). INGREDIENTS NON-MEDICINAUX / NON-MEDICINAL INGREDIENTS. AQUA. COCO-CAPRYLATE/CAPRATE. ISOCETYL STEAROYL STEARATE. ISOPROPYL PALMITATE. ISODECYL NEOPENTANOATE. ISODODECANE. ISOHEXADECANE. PTFE. TRIETHYLHEXANOIN. DICAPRYLYL ETHER. PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE. ALUMINA. STEARIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. PEG-45/DODECYL GLYCOL COPOLYMER. SILICA. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. DISODIUM EDTA. DISTEARDIMONIUM HECTORITE. GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. POLYAMIDE-3. SODIUM CHLORIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.