La Roche Posay – Invisible Fluid Spf 50

Informacion per produktin

Produkti: Krem per fytyren per mbrojten nga rrezatimi  diellor UVA/UVB
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi  i rrezatimit diellor
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Te rritur
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte, spf 50
Formulimi: Krem
Paketimi :Tubet x 50 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,000.00.Current price is: L2,400.00.

Çfarë është
Anthelios Invisible Fluid Spf 50 krem qe ofron mbrojtjen më të lartë ndaj rrezatimit diellor UVA në historinë e linjës Anthelios.
Mbrojtja me spektër të gjerë ndihmon në parandalimin e dëmtimit të shkaktuar nga rrezet UVA, UVB dhe kundërvepron ndaj efekteve të caktuara të rrezeve infra të kuqe A dhe ndotjes.
Ultra rezistent ndaj ujit, djersës dhe rërës. Nuk i djeg sytë. Ndjesi  e lehtë ne prekje dhe jo ngjitëse.

Si të përdoret
Aplikoni produktin menjëherë përpara ekspozimit. Perseriteni lyerjen shpesh dhe ne sasi te mjaftueshme për të siguruar mbrojtjen nga dielli, veçanërisht pas djersitjes ose pasi jeni lagur ose tharë. Përdorimi i jashtëm.
Tekstura
Ultra i lëngshem. Jo i yndyrshëm. Jo ngjitëse. Mbulim i padukshëm.
Me ujë termal La Roche-Posay
Përparësitë kryesore
Mbrojtja e saj me spektër të gjerë mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB dhe ndihmon për të mbrojtur nga disa efekte të shkaktuara nga rrezet infra të kuqe A dhe ndotja.
Fakte shkencore
Formula ofron mbrojtje shumë të lartë, ultra-rezistente, e cila nuk është as e yndyrshme dhe as e lëngshme.
Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë të ndjeshme dhe reaktive.
Testuar nën kontroll oftalmologjik në zonën e syrit dhe sytë e ndjeshëm. Testuar në subjekte që përdorin lente kontakti.
Tolerancë e lartë.

Rezulat i provuar pas perdorimit
Për 88% * tekstura është jashtëzakonisht e lehtë
Për 81% * nuk e lë lëkurën të yndyrshme
Për 98% * nuk lë shenja të bardha në lëkurë
* Studimi i kryer në 43 persona me lloje të ndryshme lëkure. Lëkurë 100% reaktive / e ndjeshme ndaj diellit. Produkti aplikohet në fytyrë, zonën e syve, qepallat, qafën dhe dekoltenë për 3 javë.

Përbërësit kryesor
Polimere Inteligjent
Një zbulim i madh në përbërësit e kremit të diellit. Polimeret bllokojnë përbërësin vajor brenda formulës midis mikrokristaleve. Jo vetëm që kjo e bën formulën jo të yndyrshme, por këto kristale bashkohen për të formuar një rrjetë të fortë mbrojtëse që ofron një mbrojtje shumë të qëndrueshme.
Xl-Protect
Një kombinim i fuqishëm i filtrave UV dhe antioksidantëve që shkon përtej mbrojtjes nga rrezet e spektrit të gjerë UVA dhe UVB për të mbrojtur kundër dëmtimit të lëkurës për shkak të agresioneve të jashtme, të tilla si ndotja.
Glicerina
Glicerina ndihmon në hidratimin e lëkurës që në aplikimin e parë.
Përbërësit e tjere

Aqua /water • Alcohol Denat. • Diisopropyl Sebacate • Silica • Isopropyl Myristate • Ethylhexyl Salicylate • Ethylhexyltriazone • Bis-Ethylhexyloxyphenolmethoxyphenyltriazine • Butylmethoxydibenzoylmethane • Glycerin • C12-22 Alkylacrylate / Hydroxyethylacrylate Copolymer • Propanediol • Drometrizole Trisiloxane • Perlite • Tocopherol • Caprylic / Capric Triglyceride • Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Caprylyl Glycol • Hydroxyethylcellulose • Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid • Triethanolamine • Trisodium Ethylenediamine • Disuccinate

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.