La Roche-Posay – Anthelios scent-free moisturizing cream Spf 50 +

Informacion per produktin

Produkti: Krem per mbrojten e fytyres nga rrezatimi  diellor per lekure te thate.
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi  i rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures: E thate.
Mosha: Te rritur.
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte, spf 50
Formulimi: Krem.
Paketimi :Tubet x 50 ml.
Marka: La Roche Posay.

Original price was: L2,900.00.Current price is: L2,320.00.

Çfarë eshte
Anthelios scent-free moisturizing cream spf50 eshte nje krem hidratues pa aromë me SPF50 , një formulë thelbësore për mbrojtje nga dielli per lekure te thate.

Mbrojtja e saj me spektër të gjerë mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB dhe ndihmon për të parandaluar demtimin e shkaktuar nga rrezet infra të kuqe A dhe ndotja.

Shumë rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Nuk i djeg sytë.

Nuk lë shenja të bardha.

Si të përdoret
Aplikoni produktin menjëherë përpara ekspozimit. Perserisni  lyerjen shpesh dhe ne sasi te mjaftueshme për të siguruar mbrojtjen nga dielli, veçanërisht pas djersitjes ose pasi jeni lagur ose tharë.

Përdorimi i jashtëm.
Ekspozimi i tepërt në diell është i rrezikshëm. Mos qëndroni në diell për një kohë të gjatë edhe nëse përdorni një produkt mbrojtës, pasi nuk ju siguron mbrojtje 100% nga rrezet UV. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Tekstura
Jo i yndyrshëm. Jo ngjitëse. Nuk lë shenja të bardha.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Mbrojtje shumë e lartë. Shumë rezistent ndaj ujit dhe djersës. Nuk lë shenja të bardha.

Për lëkurë të ndjeshme ose reaktive. Gjithashtu i përshtatshëm për lëkurat e prirura ndaj alergjive dhe intolerante ndaj diellit.
Mund të aplikohet në konturin e syve. Nuk i djeg sytë. Hipoalergjike.
Fakte shkencore
Xl-Protect, një teknologji filtri e patentuar, ofron mbrojtje shumë të lartë UVA/UVB me spektër të gjerë dhe ndihmon për të luftuar disa efekte të shkaktuara nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.

Teknologjia e Polimereve  Intelegjente : Një zbulim i madh në përbërësit e kremrave të diellit. Polimeret e bllokojnë vajin brenda mikrokristaleve, duke e bërë formulën jo të yndyrshme. Këto kristale bashkohen për të formuar një rrjetë të fortë mbrojtëse që ofron një mbrojtje të qëndrueshme dhe shumë rezistente.
Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë të ndjeshme dhe reaktive.
Testuar nën kontroll okulistik në sytë e ndjeshëm dhe zonën e syve. Testuar në subjekte që përdorin lente kontakti.
Tolerancë e lartë.

Pa parfum.

Markë e zgjedhur nga mjeket dermatologë
Nuk i djeg sytë

Përbërësit kryesor
Polimere Inteligjent
Një zbulim i madh në përbërësit e kremit të diellit. Polimeret bllokojnë përbërësin vajor brenda formulës midis mikrokristaleve. Jo vetëm që kjo e bën formulën jo të yndyrshme, por këto kristale bashkohen për të formuar një rrjetë të fortë mbrojtëse që ofron një mbrojtje shumë të qëndrueshme.
Xl-Protect
Një kombinim i fuqishëm i filtrave UV dhe antioksidantëve që shkon përtej mbrojtjes nga rrezet e spektrit të gjerë UVA dhe UVB për të mbrojtur kundër dëmtimit të lëkurës për shkak të agresioneve të jashtme, të tilla si ndotja.
Glicerina
Glicerina ndihmon në hidratimin e lëkurës që në aplikimin e parë.
Përbërësit e tjerë

Aqua / Water • Diisopropyl Sebacate • Glycerin • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Alcohol Denat. Propanediol Ethylhexyl Salicylate • • • • Ethylhexyl Triazone C12-22 Alkyl Acrylate / Copolymer Hydroxyethylacrylate Drometrizole Trisiloxane • • • Methoxydibenzoylmethane Butyl Aluminum Starch Octenylsuccinate Silica • • • Tocopherol Isopropyl Lauroyl Sarcosinate • • Acrylates Copolymer Ammonium Acryloyldimethyltaurate / Vp Copolymer Compounds • • Caprylyl Citric Acid • Disodium Edta • Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract • T-Butyl Alcohol • Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid • Triethanolamine • Xanthan Gum

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.