Fluid hidratues me faktor të lartë mbrojtës formuluar për fëmijë-Vichy Capital Soleil Spray Fluide Enfants Protection Cellulaire SPF 50+

 

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtes nga dielli.
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni ne fytyre dhe ne trup
Tipi i lekures: për çdo lëkurë
Mosha: femije , 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Niveli i mbrojtjes: shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi:fluid
Paketimi: 200 ml
Marka:Vichy

 

L2,880.00

Përshkrim:

 • Mbrojtja e lëkurës tuaj nga rrezet UV është thelbësore për ta ruajtur atë nga rreziqet e diellit (djegie nga dielli, plakja e lëkurës, kanceri, etj.).
 • CAPITAL SOLEIL SPF50 Kids Invisible Fluid Spray është një krem ​​antioksidant për fytyrën dhe trupin që ofron mbrojtje të avancuar kundër rrezeve të shkurtra dhe të gjata UVA, rrezeve UVB dhe radikaleve të lira. E projektuar për të gjitha llojet e lëkurës dhe të gjitha fototipet , kjo mbrojtje me 4 nivele ndihmon në parandalimin e dëmtimit të qelizave që lidhen me ekspozimin në diell.
 • Falë teknologjisë së shumë-patentuar Netlock, tekstura e saj ultra e lehtë e lëngshme vepron si një film mbrojtës shumë rezistent ndaj rrezeve UV dhe i padukshëm në lëkurë, pa shenja të bardha, për një ndjesi të lëkurës së zhveshur.
 • Me çdo aplikim të Fluid Spray të Padukshëm për Fëmijë SPF50 , lëkura mbrohet nga efektet e dëmshme të diellit dhe plakja e qelizave ngadalësohet.
 • Formula jonë antioksiduese e kremit të diellit është testuar disa herë në kushte përfaqësuese të jetës nënujore për t’u siguruar që nuk dëmton mjedisin ujor. Produktet tona  mbrojtëse kundër diellit  janë formuluar pa filtra të diskutueshëm për të respektuar më mirë jetën detare.
 • Përfitimet:
 • I aplikuar përpara çdo ekspozimi në diell, ky krem ​​antioksidant ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve të shkurtra dhe të gjata UVA dhe rrezeve UVB.
 • Tekstura:
 • Teksturë e lëngshme ultra e lehtë, jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse, me një fund të padukshëm që nuk lë shenja të bardha.

Përdoruesit tanë thonë:

 • përfundim i padukshëm në të gjitha fototipet
 • 0 përfundim i yndyrshëm
 • 0 shenja të bardha

Test në 105 femra dhe meshkuj me fototipe I deri në VI dhe lloje të ndryshme lëkure.

Vetëvlerësime për 105 gra dhe burra. 70% thanë se produkti nuk e lë lëkurën të yndyrshme.

Vetëvlerësime për 105 gra dhe burra. 83% thanë se produkti nuk lë shenja të bardha.

Përbërësit:

 • Teknologji Netlock e shumëpatentuar

Teknologjia e patentuar Netlock përfshin filtra dielli me efikasitet të lartë anti-UVA dhe anti-UVB në një film ultra të hollë për një mbajtje të barabartë dhe të pagabueshme.

 • Acidi hialuronik (hialuronat natriumi)

Një molekulë referuese kundër plakjes, acidi hialuronik vepron në disa zona të lëkurës. Me peshë të lartë molekulare, hidraton lëkurën në sipërfaqe. Me peshë të ulët molekulare, ai depërton thellë në lëkurë për të vepruar si një lidhës midis qelizave dhe për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës. Lëkura është kështu e hidratuar, e ngopur, me një pamje të shëndoshë.

 • Probiotikët e rritur në ujin vullkanik të Vichy

Probiotikët janë mikroorganizma të gjallë që mund të ndikojnë pozitivisht në përbërjen e mikrobiotës, këtij grupi bakteresh, virusesh, kërpudhash dhe arkeash që ndodhet brenda trupit tonë, por edhe në lëkurë. Fraksionet probiotike të rritura në ujin vullkanik Vichy ndihmojnë në përmirësimin e barrierës mbrojtëse dhe forcimin e mbrojtjes natyrore të lëkurës.

 • Uji vullkanik nga Vichy

I pasur me minerale dhe elementë gjurmë, uji vullkanik Vichy rigjallëron, qetëson dhe mbron lëkurën, për ta bërë atë më të fortë dhe më rrezatuese.

Përdorimi:

Aplikoni Spray Invisible Fluid SPF50 në fytyrë dhe trup pak para ekspozimit në diell. Riaplikoni çdo 2 orë ose menjëherë pas notit ose djersitjes së rëndë.

Përbërja:

AQUA / UJI / EAU – ALKOOL DENAT. – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – ISOPROPYL PALMITATE – DIISOPROPYL ADIPATE – GLYCERIN – PROPANEDIOL – PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID – DICAPRYLYL ETHER – TRIETHANOLAMINE – C12-22 ALKYL ACRYLATE/HYDROXYETHYLACRYLATE COPOLYMER – ACRYLATES/C10-30 ALKYL KROSPOLIMER AKRILAT – GLIKOLI KAPRILI – DROMETRIZOL TRISILOXAN – HYDROXYACETOPHENONE – POLIAKRILAT SODIUM – TOCOPHEROL – TRISODIUM ETHYLENEDIAMIN DISUCCINATE – VITREOSCILLA

Produkte në ofertë

Fluid hidratues me faktor të lartë mbrojtës formuluar për fëmijë-Vichy Capital Soleil Spray Fluide Enfants Protection Cellulaire SPF 50+