Serum dite detoksifikues me SPF 40-Korff Detox City Protection Day Serum SPF 40

Informacion per produktin

Produkti: Emulsion rozë me një teksturë të lëngshme dhe të rehatshme
Veprimi: detox, hidratues/ushqyes, mbrojtës
Përdorimi: Në mëngjes në lëkurën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Te rritur
Niveliimbrojtes: spekterilarte,spf 30
Formulimi: Serum
Paketimi : 30 ml
Marka: Korff

L5,248.00

Përshkrimi:

Formulë rozë me një teksturë të lëngshme dhe të rehatshme, i formuluar me një përzierje filtrash dielli që garanton një mbrojtje me spektër të gjerë UVB/UVA (SPF 40).

Produkti krijon një film që mbron lëkurën nga rrezatimi diellor, ndotësit dhe oksidimi. Prania e Panthenol dhe Aloe vera jep veti hidratuese, ndërsa Clary Sage dhe Vitamina E veprojnë në sinergji për një veprim rigjenerues dhe antioksidant. Lëkura mbetet e shëndetshme, me shkëlqim dhe e mbrojtur nga foto-plakja.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

 

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes në lëkurën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë, pas pastrimit të përditshëm, vetëm ose pas trajtimit të zakonshëm të fytyrës, për të reduktuar ndikimin e rrezatimit diellor në foto-plakjen dhe shfaqjen e njollave të errëta.

Për rezultate më të mira, rekomandohet përdorimi i serumit detoksifikues të natës në mbrëmje.

Pa parabene.

Jo komedogjene.

E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.

Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe merkur *.

Përbërësit:

Aqua (Ujë), Oktokrylen, Dietilheksil Karbonat, Metilen Bis-Benzotriazolil Tetrametilbutilfenol (nano), Butil Metoksidibenzoilیmetan, Bis-PEG / PPG-16/16 PEG / PPG-16/16 Dimetikon Lexo më shumë… , Glukozid decil, pantenol, acetat tokoferil, triglicerid kaprilik / kaprik, vaj Salvia Sclarea (Clary), mikë, akrilate / C10-30 alkil akrilate kryqpolimer, çamçakëz ksantan, disodium EDTA, hidroksid natriumi G8lycolen, P. Palmitat Askorbil, Acidi Citric, BHT, Fenoksietanol, Etilheksilglicerinë, Sorbat Kaliumi, Benzoat Natriumi, Acidi Askorbik, CI 77891 (Dioksidi i Titanit), CI 77491 (Oksidet e Hekurit).

 

Produkte në ofertë

Serum dite detoksifikues me SPF 40-Korff Detox City Protection Day Serum SPF 40