Vaj trupi mbrojtës ndaj diellit SPF 30 me veti anti-age-Polysianes Huile seche au Monoï SPF 30

Veprimi anti-age, mbrojtës
Marka Polysianes
Formulimi vaj
Tipi i lëkurës për çdo lëkurë
Spf i lartë SPF 30
I përshtatshëm për femra, meshkuj, të rritur
Specifik për trupi

L2,900.00

Përshkrim:

Vaji i thatë Polysianes nga Klorane mbron trupin dhe flokët gjatë ekspozimit në diell. Ndihmon në ruajtjen e lëkurës nga plakja duke aktivizuar rigjenerimin e qelizave. Ofron një lëkurë të njëtrajtshme të nxirë, rrezatuese, të mëndafshtë dhe jo të yndyrshme.


Vaji i thatë Polysianes monoi është projektuar posaçërisht për të mbrojtur trupin dhe flokët nga rrezet e diellit .

Vetitë :

  • Mbron nga rrezet UVA dhe UVB (SPF30).
  • Zbut dhe hidraton lëkurën.
  • Ofron një nxirje të barabartë.
  • Parandalon plakjen e parakohshme.
  • Aktivizon rinovimin e qelizave.
  • I papërshkueshëm nga uji.

Mbroni dhe sublimoni lëkurën tuaj!

Konsulence farmaceutike:

Që fotombrojtja të jetë efektive, mos harroni të aplikoni kremin tuaj kundër diellit në sasi të mjaftueshme, ta përhapni në mënyrë të barabartë dhe të rinovoni aplikimin e tij çdo 2 orë, pas larjes ose djersitjes. Përveç përdorimit të kremrave kundër diellit, përdorni mjete mbrojtëse plotësuese si kapele me buzë të gjerë, syze dielli dhe veshje të përshtatshme. Ju gjithashtu mund të përdorni fotoproteksion oral (në formën e një suplementi dietik) të kombinuar me një dietë të ekuilibruar.

Shmangni ekspozimin rreth mesditës diellore, midis orës 12:00 dhe 16:00, kur rrezatimi UV është më i rëndësishmi. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël në rrezet e diellit direkte, pasi ekspozimi i tepërt shkakton dëmtim oksidativ, duke çuar në fotoplakje dhe duke nxitur shfaqjen e sëmundjeve të lëkurës. Mos harroni të aplikoni në fytyrë dhe trup pas diellit në mënyrë që lëkura juaj të ruajë antioksidantët dhe hidratimin që i nevojitet çdo ditë.

Rekomandohet që periodikisht të kontrollohet pamja dhe evolucioni i nishaneve (forma, madhësia dhe ngjyra). Është veçanërisht e rëndësishme të ndiqni këto rekomandime nëse jeni duke marrë ilaçe fotosensibilizuese ose nëse vuani nga probleme të lëkurës. Në çdo rast, nëse pas ekspozimit në diell shfaqen flluska, temperaturë apo dhimbje koke, konsultohuni me mjekun tuaj.

Produkte në ofertë

Vaj trupi mbrojtës ndaj diellit SPF 30 me veti anti-age-Polysianes Huile seche au Monoï SPF 30