Scrub pastrues dhe eksfoliues për fytyrën dhe trupin-Pharmasept Cleria Face & Body Cleansing Scrub

Veprimi anti-bakterial, antioksidues, eksfoljues, kundër njollave, pastrues
Marka Pharmasept
Formulimi xhel
Masa 150 ml
Tipi i Lëkurës e ndjeshme/intolerante, e yndyrshme/akneike, normale/mikse
Specifik për fytyra, trupi
I përshtatshëm për të rritur
Kategori:

L1,220.00

Përshkrim

Xhel i detajuar për pastrim dhe eksfolim të thellë i përshtatshëm për fytyrën dhe trupin me një formulim pa sapun. Ideale për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme të prirur ndaj akneve.

Përfitimet:

Agjentë të butë pastrues

Ato parandalojnë rritjen e baktereve duke hequr njëkohësisht sebumin e tepërt pa e tharë lëkurën.

Mikrorruaza natyrale jojoba dhe bambu

Specialistët për lëkurën problematike, eksfolojnë dhe pastrojnë lëkurën pa shkaktuar irritim. Ideale për heqjen e pikave të zeza të shëmtuara.

Ekstrakt propolisi, barishte shelgu kanadez

Ato kufizojnë rritjen e baktereve të akneve dhe lehtësojnë irritimin dhe skuqjen.

Provitamin B5, Azeloglicinë, Aloe Vera, Allantoin

Ato hidratojnë dhe rikthejnë pamjen e shëndetshme të lëkurës, duke rregulluar yndyrën.

Vaji i Pemës së Çajit

Ofron veprim të fortë antioksidant dhe antimikrobik.

Udhëzime për përdorim:

Frekuenca : Përdoreni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. 

Shpërndani një sasi të vogël në pëllëmbën e dorës dhe masazhoni butësisht në lëkurë të lagur. 

Shpëlajeni mirë me ujë të bollshëm.

Komponentët:

Aqua (ujë), glicerinë, lauroil sarkozinat natriumi, glutamat dinatriumi kapriloil, polietileni, lauroamfoacetate natriumi, akrilate/c10-30 alkil akrilate kryqpolimer, kaprilil glikol, gliceril karat, estere jojoba, estere jojoba, esterilzerogliceril, alkoholilat, alkoholilat, esteriletetet e jojoba, gliceril gliceril, alkohololols , Hidroksid natriumi, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Vaji i gjetheve, Thymus Vulgaris (Tumza) Vaji i luleve/gjetheve, Epilobium Angustifolium (Shigu kanadez) Ekstrakt lulesh/gjethe/ kërcell, Ekstrakt Propolisi, Parfum.

Produkte në ofertë

Scrub pastrues dhe eksfoliues për fytyrën dhe trupin-Pharmasept Cleria Face & Body Cleansing Scrub