Tonik -Pharmaceris T Normalizing Face Toner

Veprimi anti-bakterial, eksfoljues, pastrues, tonifikues
Marka Pharmaceris
Formulimi solucion
Masa 200 ml
Tipi i Lëkurës e yndyrshme/akneike
Specifik për fytyra
I përshtatshëm për të rritur
Kategori:

L1,891.00

61% e bën lëkurën më të lëmuar

57% hidraton

tolerancë dhe efikasitet të lartë

testuar

INDIKACIONE

 • Toner për pastrimin e përditshëm të lëkurës së prekur nga aknet dhe lëkurës së kombinuar e cila është e prirur ndaj sekretimit të tepërt të sebumit.

  VEPRIM

  • Falë vetive të tij antibakteriale, toniku heq në mënyrë efektive papastërtitë dhe mbetjet e make-up-it.
  • Ekstrakti i tamarindës eksfolon butësisht qelizat e vdekura të epidermës dhe lehtëson shpërthimet e akneve.
  • Ekstrakti i rodheve dhe zinku PCA rregullojnë sekretimin e sebumit dhe përmirësojnë poret e lëkurës.
  • TOLERANCË DHE EFIKASITETI I LARTË
  • TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT

   PËRBËRËSIT

   • Ekstrakti

    i marinës eksfolon qelizat e kornifikuara të epidermës dhe ka veti hidratuese të cilat rivendosin ekuilibrin hidro të lëkurës.

   • Ekstrakti i rodhes

    kontrollon në mënyrë efektive mikroflora bakteriale dhe redukton yndyrën e tepërt të lëkurës. Ka veti antibakteriale.

   • Zinku PCA

    normalizon aktivitetin e tepërt të gjëndrave dhjamore dhe redukton sekretimin e sebumit.

    UDHËZIMET PËR PËRDORIM

    • Pastroni lëkurën duke përdorur produkte nga linja Pharmaceris T.
    • Më pas lagni një copë pambuku me tonik dhe fshijeni butësisht mbi fytyrën tuaj.
    • Ndiqni me një krem ​​të përshtatshëm nga linja Pharmaceris T.
    • Përdoreni çdo ditë në mëngjes dhe para gjumit.

     SIGURIA DHE EFIKASITETI

     Siguria dhe toleranca e lartë e konfirmuar nga testet dermatologjike.

     Efikasiteti i provuar nga testet dermatologjike në lëkurën e prirur ndaj akneve

     • 61% e bën lëkurën më të lëmuar
     • 57% hidraton
     • Përbërësit: Aqua (Ujë), Glicerinë, Panthenol, PPG-26-Buteth-26, Disodium EDTA, PEG-40 vaj kastori i hidrogjenizuar, glikol butileni, ekstrakt Tamarindus Indica (Tamarind), Acid citrik, Zink PCA, Arctium Lappa Biotinë, benzoat natriumi, metilparaben, sorbat kaliumi, alkool benzil, parfum (aromë).

Produkte në ofertë