Mustela Huile Vergetures

Veprimi hidratues/ushqyes, ristrukturues
Marka Mustela
Formulimi vaj
Masa 105 ml
Tipi i lëkurës për çdo lëkurë
Specifik për trupi
I përshtatshëm për femra, të rritur

Original price was: L2,500.00.Current price is: L2,000.00.

Përshkrimi:

Vaji Mustela® Maternité Stretch Mark ndihmon dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës gjatë shtatzënisë. Eko-certifikuar dhe i bërë me përbërës 100% natyralë, ndihmon në parandalimin e strijave dhe qetëson ndjenjën e tensionit.

Vaj i certifikuar BIO, i formuluar posaçërisht për të parandaluar shfaqjen e strijave gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes:

Ofron hidratim afatgjatë:

 • Përmirëson elasticitetin e lëkurës
 • Lehtëson ndjenjën e tensionit
 • Efikasiteti i testuar klinikisht nga 60 gra shtatzëna.

Rezultati:

Vaj për strijat falë formulës së tij unike:

 • Përmirëson elasticitetin e lëkurës në bark: + 18%
 • Ruan elasticitetin e lëkurës gjatë shtatzënisë: 76%
 • Ndihmon në parandalimin e shtrirjes së lëkurës gjatë shtatzënisë: 86%
 •  Ndihmon në parandalimin e strijave: 86% (1c).
 • Testi i përdorimit nën kontroll dermatologjik në 30 gra shtatzëna dhe 30 gra pas lindjes (1a. Ekzaminuesit, 1b. Vetëvlerësimi i 30 grave shtatzëna dhe 1c. Vetëvlerësimi i 60 grave).

Substancat aktive:

I formuluar posaçërisht për të parandaluar strijat gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes, vaji i strijave siguron hidratim afatgjatë të lëkurës, përmirëson elasticitetin dhe lehtëson tensionin, falë formulës së tij unike me vetëm 4 përbërës, të gjithë me origjinë natyrale:

 • Vaji i avokados, një përbërës i patentuar me origjinë natyrale: ky vaj i pastër i pasur me acide yndyrore esenciale ndihmon në rivendosjen dhe ruajtjen e barrierës hidrolipidike të lëkurës të trazuar gjatë shtatzënisë.
 • Koncentrati i vajit Maracuja, një përbërës natyral i patentuar: përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe e mban atë të butë.
 • Vaji organik i lulediellit: i pasur me acide yndyrore esenciale, hidraton lëkurën.
 • Vitamina E: është një antioksidant natyral që stabilizon formulën.

I sigurt për nënën dhe fëmijën:

 • I testuar dermatologjikisht.
 • Krijuar me përbërës të zhvilluar për nevojat e lëkurës gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Përdorimi:

Aplikoni vaj në bark, ijë, kofshë dhe gjoks, në mëngjes dhe në mbrëmje. Mos e përdorni në gji gjatë ushqyerjes me gji dhe në një cikatër të freskët pas seksionit cezarian. Ju mund të visheni shpejt pas aplikimit.

Kënaqësia e përdorimit:

Tekstura e pasur përhapet lehtësisht në lëkurë, duke e bërë vajin e strijave ideal për masazh. Lëkura është e butë, elastike dhe saten në prekje.

Përbërja:

VAJI I FARAVE HELIANTHUS ANNUUS (LULEDIELLI)*, VAJI PERSEA GRATISSIMA (AVOKADO), VAJI I FARAVE PASSIFLORA EDULIS, TOCOPHEROL. *Përbërës nga bujqësia organike.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.