Avene after-sun repair creamy gel

Informacion per produktin

Produkti:Xhel për lëkuren e djegur pas diellit
Veprimi:hidratues/ushqyes
Perdorimi: Aplikohet në lëkurë
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante
Mosha: të gjithë.
Formulimi:Xhel
Paketimi:200 ml
Marka: Avene

L1,920.00

Përshkrimi:

Pas-Sun Repair rikthen rehatinë e lëkurës, qetëson dhe hidraton lëkurën e ndjeshme pas ekspozimit në diell. E pasuruar me antioksidantë të fuqishëm, Provitamin E (Pre-tocopheryl) siguron mbrojtje efektive të lëkurës. Tekstura e saj e lehtë lë një ndjenjë të freskët dhe të këndshme. Lehtë për t’u aplikuar, është i përshtatshëm për të gjithë familjen, të rritur dhe fëmijë, nga mosha 3 vjeç.

Përdorimi:

Për një aplikim të shpejtë dhe të njëtrajtshëm në trup, aplikoni në duart tuaja xhelin pas diellit Repair – Krem. Përhapeni atë me lëvizje të mëdha dhe të buta.

Për ta aplikuar në fytyrën tuaj, përhapeni në majë të gishtave, lyejeni fytyrën dhe qafën dhe lëmoni.

Përbërësit:

Hidraton lëkurën e dëmtuar nga dielli.

Përbërja e detajuar:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). PEG-4. ISODODECANE. GLICERINA. VAJ MINERAL (PARAFFINUM LIQUIDUM). STEARAT SORBITAN. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. VAJI I FARAVE CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFLOWER) AKRILATE/C10-30 ALKIL AKRILAT KROSPOLIMER. ACIDI BENZOIK. BETA-SITOSTEROL. GLIKOLI KAPRIL. ALKOOL CETEARYL. AROMË (PARFUM). EKSTRAKT I FARAVE GLYCINE SOJE (SOJE) (EKSTRAKT I FARËS SË SOJËS GLYCINE). ACIDI GLICIRRETINIK. AKRILAT HIDROKSIETIL/KOPOLIMERI AKRILOILDIMETIL TAURAT I SODIUMIT. ISOHEXADEKAN. PEG-32. PEG-400. POLISORBAT 60. SODIUM CETEARIL SULFATE. HIDROKSIDI I SODIUMIT. ISOSTEARAT SORBITAN. KAKOTE SUKROZE. TOKOFERILI GLUKOZID. UJI (AQUA). XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avene after-sun repair creamy gel