La Roche Posay – Toleriane Ultra Dermallergo Serum

Informacion per produktin

Produkti: Serum ditor qetësues, hidratues për lëkurë alergjike dhe të ndjeshme.
Veprimi: Redukton dukshëm skuqjen si dhe forcon barrierën e lëkurës, ndërsa jep hidratim të menjëhershëm që zgjat 48 orë.
Perdorimi: Nje lyerje ne fytyrë, konturin e syve dhe qafën, në mëngjes dhe në mbrëmje
Tipi I lekures: E thate, e ndjeshme ,alergjike
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Shishe x 20 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L4,000.00.Current price is: L3,200.00.

Cfare eshte
Serumi Toleriane Ultra Dermallergo është një serum ditor qetësues për lëkurën e prirur ndaj alergjive dhe ultra të ndjeshme. Ndihmon në reduktimin e shqetësimit të lëkurës dhe forcimin e barrierës së lëkurës në një formulë tolerance optimale për të ndihmuar në reduktimin e depërtimit të alergeneve. Formuluar për të reduktuar dukshëm skuqjen dhe për të forcuar barrierën e lëkurës, ndërsa jep hidratim të menjëhershëm që zgjat 48 orë.
Tekstura
Teksturë serumi ultra i freskët jo ngjitës i cili përthithet lehtësisht, pa nevojën e masazhit të vazhdueshëm.
Përfitimet kryesore
Serumi toleriane ultra dermallergo është një pikë e përditshme e kujdesit qetësues për lëkurën e prirur ndaj alergjive.

E vërtetuar shkencërisht se zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës në 28 ditë duke reduktuar shqetësimin e lëkurës dhe duke forcuar barrierën e lëkurës. Ky serum përmban përqendrimin tonë më të lartë të aktivit qetësues të kujdesit neurosensine™

I testuar në lëkurë të prirur ndaj alergjive dhe në lëkurë të ndjeshme, ky serum hidraton menjëherë deri në 48 orë dhe redukton dukshëm skuqjen. Në vetëm një orë pas aplikimit, pengesa e lëkurës përforcohet.
Si të aplikoni
Aplikoni serumin Toleriane Ultra Dermallergo në fytyrë, konturin e syve dhe qafën, në mëngjes dhe në mbrëmje. Ndiqni aplikimin me hidratues si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën.

Përbërësit kryesor

Neurosensina

Ndihmon në reduktimin e reaktivitetit dhe ndjeshmërisë së lëkurës

Osmolita

Promovon forcimin e barrierës së lëkurës.

Uje Termal La Roche-Posay

Për të qetësuar dhe reduktuar skuqjen e lëkurës.

Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Dipropylene Glycol • Glycerin • Betaine • Propanediol • Pentylene Glycol • Peg-8 • Polysorbate20 • Peg/ppg/polybutylene • Glycol-8/5/3 Glycerin • Sodium Hyaluronate • Ammonium Polyacrylotldimethyl Taurate • Hydroxyacetophenone • Caprylyl Glycol • Citric Acid • Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.