La Roche Posay – Toleriane Sensitive Riche

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues per lekure te thate e te ndjeshme
Veprimi: Hidraton,zbut e qeteson lekuren
Perdorimi: Nje lyerje në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes dhe ne darke.
Tipi I lekures: E thate e ndjeshme ,e acaruar
Mosha: Te rritur dhe femije
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L2,975.00.Current price is: L2,380.00.

Çfare eshte:

Kremi fytyrës Toleriane Sensitive Riche është një krem ​​mbrojtës qetësues – një hidratues prebiotik hidratues për lëkurën e ndjeshme dhe të thatë të prirur ndaj acarimit. Ndihmon në hidratimin, mbrojtjen dhe zbutjen e lëkurës. Locion qetësues për kujdesin e lëkurës Toleriane Riche është i përshtatshëm edhe për lëkurën delikate të foshnjave. Për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante, Toleriane Sensitive është një formulë minimale për të mbrojtur lëkurën si Toleriane Riche, por me një strukturë më të lehtë.

Tekstura:

E pasuruar me ujin termal të burimit La Roche-Posay, hidratuesi i fytyrës Toleriane Sensitive Riche përmban një teksturë ekstra-hidratuese dhe të pasur për lëkurë të ndjeshme.

Perfitimet:

Kur lëkura është e ndjeshme është e nevojshme të ndihmoni në ruajtjen e mikrobiomës së saj; barriera e padukshme që mbron në mënyrë natyrale lëkurën. Ky është roli i prebiotikëve. Si një hidratues prebiotik, Toleriane Sensitive Riche ka aktivë hidratues, qetësues dhe mbrojtës, duke përfshirë glicerinë, që hidraton për 48 orë dhe vitaminë B3 për të rehatuar lëkurën e ndjeshme. Ky kombinim i fuqishëm ndihmon në lehtësimin e thatësisë dhe skuqjes së herëpashershme.

Si te aplikoni:

Aplikoni hidratuesin e fytyrës Toleriane Sensitive Riche në mënyrë të barabartë në lëkurën e pastruar, përqendroni aplikimin në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes dhe ne darke.

Përbërësit kryesor
Gjalpi Shea
Riparon dhe mbron barrierën e lëkurës.
Uji Termal La Roche-Posay
Qetëson lëkurën. Redukton skuqjen dhe acarimin.
Glicerina
Ofron hidratim intensiv per 48-orë.

Perberesit e tjere

Aqua / Water • Isocetyl Stearate • Coco-Caprylate/caprate • Squalane • Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter • Glycerin • Propanediol • Cetyl Alcohol • Aluminum Starch Octenylsuccinate • Glyceryl Stearate • Pentylene Glycol • Peg-100 Stearate • Niacinamide • Cetearyl Alcohol • Sodium Hydroxide • Caprylyl Glycol • Citric Acid • Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.