La Roche Posay – Redermic R

Informacion per produktin

Produkti:  Krem koncentrat hidratues antirrudhe, riparues,qetesues i lekures
Veprimi: Hidraton, riparon,qeteson lekuren,zbeh rrudhat, njetrajteson ngjyren e lekures
Perdorimi: Nje lyerje ne darke
Tipi i lekures: E thate,e ndjeshme.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 30 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L6,140.00.Current price is: L4,912.00.

Çfarë është
Redermic R Concentrate eshte nje krem i përqendruar qe redukton rrudhat e thella dhe zbut epidermën. Gjithashtu njëtrajtëson ngjyrën lëkurën dhe zvogëlon njollat ​​e moshës.

Si të përdoret
Aplikojeni në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.
Tekstura
Tekstura ultra e lëngshme dhe jo ngjitëse përthithet shpejt në lëkurë pas aplikimit.
Maja e zgjatur e tubetit lejon një aplikim ideal lokalisht për korrigjim intensiv te rrudhave.
Baze e shkëlqyer për make-up-in
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Koncentrati Redermic R është formuluar me një kompleks unik të bazuar në Retinol të pastër dhe Retinol me çlirim gradual për të siguruar një sasi optimale të perberesit aktiv për efikasitet dhe tolerancë optimale për lëkurën e ndjeshme. Retinoli i pastër konsiderohet të jetë një nga përbërësit aktiv më efektivë. Formulimet e pasuruara me Retinol veprojnë menjëherë në shenjat e plakjes si rezultat i rrezatimit diellor, njëkohësisht ne rrudhat e thella dhe njollat ​​e moshës. Retinoli me çlirim gradual ndihmon në rritjen e efikasitetit korrigjues kundër plakjes edhe për lëkurën e ndjeshme.

Realiteti klinik i shenjave te plakjes si rezultat i rrezatimit diellor
Të gjithë ekspertët pajtohen se plakja e lëkurës është një kombinim i faktorëve të brendshëm dhe të jashtëm:

Faktorët gjenetikë që çojnë në plakje natyrale, endogjene, të karakterizuar nga një ngadalësim i rinovimit të qelizave. Është një fenomen i pakthyeshëm. Plakja endogjene ndodh me lëkurë të thatë dhe rrudha sipërfaqësore, humbje të qëndrueshmërisë dhe rrudha të thella në lekure.
Të ashtuquajturit faktorë mjedisorë ekzogjenë që përshpejtojnë procesin.
Ekspozimi në diell është komponenti kryesor, së bashku me duhanin dhe stresin.
Këta agjente sulmues, të cilët ndryshojnë nga personi në person, stimulojnë prodhimin e radikalëve të lirë, përgjegjës për stresin oksidativ, i cili shkakton degjenerimin qelizor.
Stresi i lidhur veçanërisht me ekspozimin në diell është fotoplakja, një formë e plakjes së parakohshme që prek çdo shtresë të lëkurës.

Fakte shkencore
Redermic R Concentrate me formulim kompleks eshte trajtuesi ideal per rrudhat e thella, ngjyrën jo te njëtrajtshme e lekures, njolla të moshës së parakohshme dhe lëkurë te ndjeshme.
Perberesi kryesor Retinoli i pastër njihet si një nga përbërësit aktivë më efektivë. Formulimet e pasuruara me këtë përbërës trajtojnë shenjat e plakjes nga rrezatimit diellor,
Formula e Redermic R është një kompleks unik i retinolit të pastër dhe retinolit me çlirim gradual për të dhënë sasinë optimale të perberesit aktiv në një mënyrë graduale.
Efikasitet kundër plakjes me tolerancë optimale.
Tolerueshmëri optimale, e testuar klinikisht edhe për lëkurë të ndjeshme dhe e perceptuar nga konsumatorët *:
Për 90% produkti tolerohet mirë nga lëkura
Për 93% respekton ndjeshmërinë e lëkurës

Përbërësit kryesore
Retinol 
Përmirëson lëkurën dhe zbut rrudhat.
Retinoli me çlirim gradual siguron retinol të pastër për një efekt optimal kundër rrudhave.
Lëshimi gradual i retinolit lejon lirimin e sasisë optimale të përbërësit.
Hepes dhe Neurosensina
Hepes: Përmirëson strukturën e lëkurës.
Neurosensine: Për rehati më të madhe të lëkurës.
Uji termal i La Roche-Posay
Uji termal La Roche-Posay ka veti qetësuese dhe zbutëse të vërtetuara klinikisht.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.