La Roche Posay – Hydraphase gel (xhel trajtues për shenjat e lodhjes,rrathët e zinj te syve).

Informacion per produktin

Produkti:  Krem hidratues,riparues,qetesues per konturin e syve
Veprimi: Hidraton intesivisht per 72 ore lekuren e konturit te syve,trajton shenjat e lodhjes, rrathët e zinj dhe qeskat poshtë syve.
Perdorimi: Nje lyerje ne mëngjes dhe darke.
Tipi i lekures: E thate e ndjeshme.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem-xhel
Paketimi : Tubet x 15 ml
Marka: La Roche Posay

L2,544.00

Cfare eshte

Mundësuar nga Green Technology, Hydraphase Ha Eyes është një xhel trajtues për zonën e ndjeshme dhe të dehidratuar të syve.

I krijuar perkatesisht për të trajtuar shenjat e lodhjes, rrathët e zinj dhe qeskat poshte syve.

Si të përdoret

Aplikoni një sasi të vogël xheli duke e përhapur butësisht në zonën e konturit të syve.

Shpërndajeni në lëkurë me lëvizje të lehta dhe të gjera.

Për të reduktuar qeskat, shpërndajeni produktin në konturin e syrit dhe qepallën e poshtme, duke vazhduar nga këndi i brendshëm i syrit jashtë.

Përfundoni duke ushtruar presion të lehtë për të riaktivizuar qarkullimin limfatik.

Për të reduktuar linjat e holla të dehidratimit, kryeni një sërë shtypjesh të lehta rreth syve.

Tekstura

Teksturë – xhel i freskët, jo ngjitës.

Me ujë termal La Roche-Posay

Përparësitë kryesore

Kontura e syve shfaqet intensivisht e hidratuar, qeset janë zvogëluar dhe pamja e qetesuar.

Fakte shkencore

Formula unike është pasuruar me ujë termal qetësues natyral La Roche-Posay dhe Acid Hialuronik të prodhuar me  Green Technology, një proces biofermentimi që përdor sheqerna bimore.

E testuar nën kontroll dermatologjik.

Përbërësit kryesor

Acidi Hialuronik

Një përbërës i fuqishëm hidratues. Ndihmon lëkurën të ruajë hidratimin gjatë gjithë ditës.

Uji Termal i La Roche-Posay

Veprim kundër skuqjes

Përbërësit e tjere

Aqua / Water / Eau • Glycerin • Glycine Soja Protein / Soybean Protein • Sorbitan Oleate • Carbomer • Caffeine • Isohexadecane • Sodium Cocoyl Glutamate • Sodium Hyaluronate • Sodium Hydroxide • Disodium Edta • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Caprylyl Glycol • Ethylhexylglycerin • Polysorbate 80 • Acrylamide/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer • Potassium Sorbate • Sodiumbenzoate.

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Hydraphase gel (xhel trajtues për shenjat e lodhjes,rrathët e zinj te syve).