La Roche Posay – Lipikar Ap+M Body Balm

Informacion per produktin

Produkti: Balsam hidratues dhe qetësues trupi për lëkura shumë të thata.
Veprimi: Hidraton,zbut e qeteson lekuren
Perdorimi: Apliko 1-2 here ne dite
Tipi i lekures: E thate
Mosha: Femije dhe te rritur
Formulimi:
Paketimi : Kuti x 200 dhe 400 ml
Marka: La Roche Posay

L2,048.00L2,696.00

Cfare eshte

Lipikar AP+M Body Balm është një krem ​​trupi për rimbushjen e lipideve, i formuluar për të reduktuar thatësinë, për të rikthyer hidratimin dhe rehatinë për lëkurën e thatë ose shumë të thatë. I përshtatshëm për përdorim në lëkurë të butë me prirje ndaj ekzemës.

Formulimi i hidratuesit të trupit Lipikar Balm është krijuar për të reduktuar thatësinë dhe për të qetësuar lëkurën. I pasuruar me prebiotik Aqua Posae Filiformis dhe Microresyl për të ndihmuar në ri ekuilibrimin e mikrobiomës së lëkurës, si dhe gjalpë Shea dhe Niacinamide për të rimbushur barrierën mbrojtëse të lëkurës.

I testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme, Lipikar AP+M Body Balm është një formulim minimalist, jo i yndyrshëm dhe jo ngjitës, pa aromë. Ideale për lëkurë të ndjeshme, shumë të thatë dhe e përshtatshme për të sapolindurit, foshnjat, fëmijët dhe të rriturit.

Për të ndihmuar në zvogëlimin e thatësisë nga dushi, rekomandojmë pastrimin me një produkt të butë pa sapun që rimbush lipidet, siç është kremi larës Lipikar Syndet AP+. Ndiqni pastrimin me një aplikim të Balsam Trupi Lipikar AP+M.

Testuar në më shumë se 700 subjekte me dermatologë dhe pediatër.

Pa aroma.

Nëse vuani nga ekzema, ju rekomandojmë të konsultoheni me mjekun tuaj ose profesionist tjetër të kualifikuar të kujdesit shëndetësor.

Si të aplikoni

Përdorni Lipikar AP+M Body Balm si hidratues për lëkurën e thatë deri në shumë të thatë, të prirur ndaj kruajtjes – ky krem ​​rimbushës i lipideve është i përshtatshëm për përdorim si në fytyrë ashtu edhe në trup. Aplikojeni 1-2 herë në ditë në lëkurë të lagur, të pastruar mirë dhe masazhojeni butësisht, veçanërisht në zonat e ndjeshme, derisa të përthithet.

Tekstura

Lipikar AP+M Body Balm ka një formulë minimaliste pa aromë që përthithet shpejt për të lehtësuar dhe përshpejtuar aplikimin e përditshëm. Tekstura e tij ushqyese është jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse dhe është e përshtatshme për përdorim në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit kryesor

Niacinamid

Një përbërës aktiv qetësues që ndihmon në zbutjen e ndjesive të kruajtjes dhe rivendosjen e barrierës lipidike në lëkurë. I pershtatshem per lekurat atopike te prirur ndaj ekzemes.

Gjalpi Shea

Një përbërës kyç në të gjitha formulat lipikar, gjalpi shea është i njohur për aftësinë e tij për të rivendosur shtresën hidrolipidike të lëkurës me lipide të ngjashme me ato të lëkurës.

Teknologjia Ap+m [Aqua Posae + Microresyl]

Një kompleks ekskluziv aktiv për të ribalancuar mikrobiomën e lëkurës – ekosistemin e gjallë të padukshëm të lëkurës.

 

Vellimi

200 ml, 400 ml

Produkte në ofertë