La Roche Posay – Hyalu B5 Anti-Wrinkle Care

Informacion per produktin

Produkti:  Krem ​​hidratues rimbushës i rekomanduar për rrudhat, humbjen e vëllimit dhe elasticitetit, lëkurën e dehidratuar dhe të lodhur.
Veprimi: Trajton rrudhat, hidraton, rrit vëllimin dhe elasticitetin e lekures.
Perdorimi: Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha:  Te rritur
Formulimi:  Krem
Paketimi : Tubet x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L4,100.00.Current price is: L3,280.00.

Cfare eshte
Hyalu B5 me Acid Hyaluronic është hidratuesi kundër plakjes se lekures i vërtetuar klinikisht se hidraton dhe rimbush lëkurën.

E hidratuar thellësisht, lëkura fillon menjëherë te plotesohet  dhe rrudhat duken të lëmuara dhe të zbehura.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës hidratuesi anti-moshe Hyalu B5 me Acid Hyaluronic është projektuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme për të trajtuar rrudhat, humbjen e volumit dhe elasticitetin e lëkurës.

Një formulë unike hidratuese, rimbushëse, e kontrolluar nga nikelI, me dy acide hialuronik të pastër dhe vitaminë B5 për të kuruar dhe hidratuar lëkurën, nga sipërfaqja ne brendesi.

Për një rutinë të plotë të rimbushjes së lëkurës, përdorni hidratuesin kundër moshes Hyalu B5 Acid Hyaluronic pas serumit Anti-Ageing Hyalu B5, solucioni i parë dermatologjik kundër rrudhave.

Tekstura
Teksturë e lëmuar, e freskët në një krem ​​hidratues të ri-plotësues. Përthithet lehtë dhe formulohet me ujë termal të burimit La Roche-Posay.
Përfitimet kryesore
Hidratuesi anti-moshe i Acidit Hialuronik Hyalu B5 ka një formulë unike kremi hidratues, ri-plotësues, të pasuruar me dy acide hialuronik të pastër dhe vitaminë B5, për kuruar dhe riparuar barrieren e lëkurës.

Acidi Hialuronik zvogëlon rrudhat, rimbush lëkurën dhe rrit volumin dhe elasticitetin e lëkurës
Vitamina B5 përmirëson procesin e riparimit të lëkurës
Uji termal i burimeve La Roche-Posay ofron efektin antioksidant për lëkurën
Si të aplikoni
Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Paralajmërim: Përdorimi i jashtëm. Shmangni syrin.
I testuar me alergji.
Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik.
Jo komedogjene.
Vlefshmëria 12 muaj  pas hapjes:

Përbërësit kryesor
Dy lloje acidesh hialuronike
Acidi hialuronik është molekula anti-moshe e përdorur nga dermatologët në procedurat estetike për të trajtuar rrudhat dhe rritjen e elasticitetin e lëkurës.
La Roche Posay përdor acid hialuronik të fragmentuar dhe me peshë të lartë molekulare për të rimbushur lëkurën.
-Vitamina B5
Vitamina B5 është e njohur për përfitimet e saj qetësuese dhe riparuese. Stimulon rigjenerimin dhe rezistencën e lëkurës.
Uje termal La Roche-Posay
Qetësues dhe zbutës, hidratues.

Perberes te tjere

Aqua • glycerin • dimethicone • hydrogenated polyisobutene • propylene glycol • hydroxypropyl tetrahydropyrantriol • alcohol denat • propanediol • panthenol • synthetic wax • nylon-12 • peg-10 dimethicone • dimethicone/peg-10/15 crosspolymer • hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid • tocopherol • sodium polyacrylate • sodium hyaluronate • hydrolyzed hyaluronic acid • sodium citrate • phenoxyethanol • adenosine • chlorphenesin • propylene carbonate • dipropylene glycol • disteardimonium hectorite • disodium edta • parfum

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.