La Roche Posay – Cicaplast Lips (krem riparues per buzët)

Informacion per produktin

Produkti: Balsam qetesues,mbrojtës dhe riparues i lekures delikate te buzeve.
Veprimi: Hidraton,mbron,riparon e qeteson lekuren.
Perdorimi: Aplikojeni sipas nevojes ne buze te thata.
Tipi i lekures: E thate.
Mosha: Femije dhe te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Tubet x 7.5 ml
Marka: La Roche Posay

L880.00

Çfarë është

Cicaplast Lips me teksturën e tij penguese mbron nga demtimet nga faktoret atmosferike, riparon dhe qetëson menjëherë.

Ky balsam riparues siguron një pengesë, qetëson dhe ndihmon në riparimin e zonave të plasaritura dhe të kuqe të buzëve.

Si të përdoret

Aplikoni sipas nevojës.

Tekstura

Cilësi e padukshme dhe jashtëzakonisht e rehatshme.

Absorbimi ultra i shpejtë.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Formula ka një përqendrim të lartë të panthenolit riparues dhe qetësues, për lehtësim të menjëhershëm.

Është i pasuruar me Mp-lipide, një aktiv që nxit hidratimin dhe ndihmon në riparimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës në dimensionet e saj të ndryshme.

Fakte shkencore

Mbrojtje e dyfishte

– [3% mp-lipide]: ndihmon në rivendosjen e funksioneve të barrierës së lëkurës

– [5% panthenol]: ndihmon në lehtësimin e skuqjes dhe shqetësimit, dhe ndihmon në rikthimin e hidratimit të lëkurës.

Një formule riparuese

[10% shea butter]: për të ndihmuar në forcimin e funksioneve të barrierës së lëkurës

Rezultatet

-Efikasiteti i menjëhershëm: jep lehtësim që në aplikimin e parë.

-Tolerueshmëri optimale.

-E testuar në buzë të ndjeshme.

Vlefshmëria 18 muaj pas hapjes:

Efektiviteti i provuar

E testuar në buzë 100% të ndjeshme:

– buzët hidratohen menjëherë.

– përmirëson rehatinë e lëkurës për një kohë të gjatë.

– ka një efekt parandalues ​​në buzët e plasaritura.

Test: 75 subjekte, buzë të ndjeshme dhe të dehidratuara, 4 javë – 3 aplikime / ditë.

Testuar në buzët e subjekteve të trajtuar me isotretinoin, një trajtim kundër akneve që shkakton lëkurë të thatë:

– kufizon dehidratimin në një afat të shkurtër

– jep menjëherë një ndjenjë lëkure të zbutur

– përmirëson rehatinë e lëkurës për një kohë të gjatë

Protokolli: përdorimi i testit në 32 subjekte të trajtuar me izotretinoinë. 4 javë përdorim

Përbërësit kryesor

Pantenoli

Ndihmon në përmirësimin e hidratimit të lëkurës. Lehtëson skuqjen dhe ndjesitë e parehatshme.

Mp-lipide

Ndihmon në rikthimin e funksionit barriere të lëkurës

Përbërës te tjere

Caprylic/capric triglyceride • ppg-5 pentaerythrityl ether • peg-5 pentaerythrityl ether • butyrospermum parkii butter / shea butter • cera alba / beeswax • panthenol • hydrogenated vegetable oil • ethylhexyl palmitate • silica silylate • polybutene • glycine soja / soybean sterols • aqua / water • sodium sa charin • myristyl malate phosphonic acid • pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate

Produkte në ofertë