Hidratues në formë xhel-kremi për lëkurë mikse-BABÉ Hydro 24H Cream-Gel

Veprimi hidratues/ushqyes
Marka BABÉ
Formulimi krem
Masa 50 ml
Tipi i Lëkurës normale/mikse
I përshtatshëm për të rritur
Specifik për fytyra
Kategori:

L4,017.00

 

Krem-Xhel Hydro 24h

Hidratues fytyre me teksture krem-gel, shume freskues dhe perthithet shpejt. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Rekomandohet veçanërisht për lëkurën e kombinuar. E disponueshme në format 50 ml.

Përfitimet:

KREM HIDRATUES ME TEKSTURË KREM-XHEL.

Sinergjia e përbërësve të ndryshëm aktivë hidratues në formulë e mban lëkurën të hidratuar për 24 orë.

Struktura e tij freskuese dhe e pasur me ujë e bën atë ideal për fytyrat me mjekër, pasi nuk lë mbetje të bardha midis qimeve.

Formulë e pasuruar me përbërës aktivë qetësues. Jo komedogjene

Lloji i lëkurës:

LËKURË E KOMBINUAR

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Rekomandohet veçanërisht për lëkurën e kombinuar.

Parimet aktive:

GLICERINA

Ajo favorizon hidratimin dhe mbajtjen e ujit, duke nxitur proceset e riparimit të lëkurës.

NIACINAMIDE

Përbërës aktiv me efekt riparues në barrierën e lëkurës që ndihmon në parandalimin e humbjes së ujit, duke e mbajtur lëkurën të hidratuar.

BETAINE

Hidraton, qetëson dhe ndihmon në reduktimin e inflamacionit të lëkurës më të ndjeshme apo të irrituar.

Përbërësit:

AQUA,GLICERINA,KARBONAT DIETILHEKSIL,VAJ OLUS,NIACINAMID,C12-20 ACID PEG-8 ESTER,KAPRIL METIKON,BUTILEN GLIKOL,CETEARIL ALKOOL,BETAINE,NATRIUMINACINAMID,AGINA ACIDOKOLIK,GLIKOLIKOLINE LACTIC ACID,HYDROLYZED JOJOBA ESTERS,TOCOPHERYL ACETATE,TOCOPHEROL,SODIUM POLYACRYLATE,HYDROGENATED POLYDECENE,XANTHAN GUM,ETHYLHEXYLGLYCERIN,CARBOMER,PARFUM,TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE,TRIDECETH-6,PHENOXYETHANOL,SODIUM HYDROXIDE,POTASSIUM SORBATE,SODIUM BENZOATE

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.