Shkumë rroje për meshkuj, për lëkura të ndjeshme-Avene Mousse A Raser Men

Informacion për produktin

Produkti:Shkume rroje
Veprimi: anti-bakterial, hidratues/ushqyes, pastrues
Përdorimi: Aplikojeni në mjekër
Tipi i lëkurës: e ndjeshme/intolerante
Mosha: meshkuj, të rritur
Formulimi: shkumë
Marka: Avene.

L1,360.00

Pershkrimi:

Kjo shkumë rroje e lehtë dhe kremoze lehtëson rrëshqitjen e tehut për një rruajtje më të rehatshme dhe mbron lëkurën nga dëmtimi i briskut. Ai dezinfekton dhe zvogëlon rrezikun bakterial të lidhur me prerjet e vogla. Kujdesi i përditshëm i rruajtjes, hidraton, zbut dhe sjell një ndjenjë të vërtetë rehati gjatë rruajtjes, falë kombinimit të Ujit të Burimeve Termale Avène me veti qetësuese dhe antiirrituese dhe një agjent hidratues (glicerinë). Pa alkool, tekstura e tij e ajrosur dhe kremoze, me aromë delikate është veçanërisht e përshtatshme për rruajtjen e të gjitha llojeve të lëkurës, madje edhe të ndjeshme.

Avantazhi:

Shkumë e lehtë dhe kremoze për një rruajtje më të rehatshme.

Përfitimet:

• Qetësim falë vetive të Ujit të Burimeve Termale Avène.

• Hidraton falë përbërjes që përmban glicerinë.

• PASTRON dhe parandalon rreziqet bakteriale që lidhen me prerjet mikro nga rruajtja.

Përbëresit:

Formula INCI: Uji termal i burimit Avene (avene aqua). Glicerina. acid palmitik. acid stearik. ceteareth-50. butan. trietanolaminë. metil gluceth-20. propan. bisabolol. aromë (parfum). acid hidroksikaprik. izobutani. hidroksid kaliumi. polinaftalensulfonat natriumi. ujë (aqua). çamçakëz xanthane. zink pyrithione.

Produkte në ofertë