Korff-Emulsion mbrojtës ndaj diellit, anti-age,kundër njollave SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Emulsion per mbrojten nga rrezatimi  diellor.
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi  i rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet 30 minuta para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Te rritur.
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte, spf 50 +.
Formulimi: Emulsion.
Paketimi :Tubet x 50 ml.
Marka: Korff.

 

 

 

L3,024.00

Përshkrimi:

Emulsion kundër njollave për fytyrën SPF 50 (MBROJTJE SHUMË E LARTË) me një teksturë të butë dhe të mëndafshtë, me aromë delikate dhe të rehatshme. Filtrat UVB dhe UVA dhe Vitamina PP mbrojnë lëkurën nga foto-plakja dhe parandalojnë shfaqjen e njollave të lëkurës. Kompleksi Antioks kundërshton formimin e radikalëve të lirë.

Perdorimi:

Aplikojeni në fytyrë të pastruar, të paktën 30 minuta para ekspozimit në diell. Përhapeni produktin me lëvizje rrethore derisa të përthithet plotësisht. Përsëriteni aplikimin e produktit shpesh gjatë gjithë ditës.

  • Biodegradable
  • Rezistent ndaj ujit.
  • Pa ngjyra dhe derivate gruri.
  • Jo komedogjene.
  • E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.
  • Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe merkur.

Testuar sipas ISO 14593.

Secila më pak se 1 pjesë për milion. Sasi të vogla mund të jenë përgjegjëse për sensibilizimin e lëkurës.

Përbërësit:

Aqua (Ujë), Etilheksil Metoksicinamat, Butilen Glikoli, Propilen Glikoli, Butil Metoksidibenzoilیmetan, Etilheksil Salicilat, Dimetikon, Etilheksil Triazone, Bis-Etilheksifenol Triaksiloksifenol-Netoksikopiletil,Ben-Etilheksifenol-Metoksilatil-Getë-Poloksifenoli Ciklopentasiloksani, silicë, dioksid titani (nano), polisilikoni-11, acetat tokoferil, skualani, hidroksietil akrilat poolimer/akriloildimetil taurat natriumi, kopolimer hidroksietilcelulozë, alumin, akrilate/Akrilate/C10-30 akrilate-akrilate-akrilate, akrilate/C10-30-akrilate-akrilate-akrilate, alkolike, akrilate Tokoferol, Ekstrakt Polygonum aviculare, Niacinamide, Hialuronat natriumi, Askorbil Palmitat, Polisorbat 60, Çamçakëz Xanthan, Izostearat Sorbitan, Acidi Askorbik, Acidi citrik, Hidroksidi i natriumit, Fenoksietanol, Etilheksil GlicerBenzoat natriumi, Disodium EDTA, Parfum (Aromë).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju ftojmë t’i referoheni përbërësve të treguar në paketim.

Produkte në ofertë

Korff-Emulsion mbrojtës ndaj diellit, anti-age,kundër njollave SPF 50+