Emulsion mbrojtës ndaj diellit SPF 30 për lëkurë mikse në të yndyrshme-Vichy Ideal Soleil Mattifying Face Fluid Dry Touch SPF 30

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtes nga dielli.
Veprimi:mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni para ekspozimit në diell.
Tipi i lekures:e yndyrshme/akneike, normale/mikse
Mosha:femra, meshkuj, të rritur
Niveli i mbrojtjes:i lartë SPF 30
Formulimi: Krem
Paketimi :50 ml
Marka:Vichy

L2,320.00

Capital Soleil Mattifying Face Dry Touch SPF 30 ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të diellit dhe rrezet e tij UV. Ka një përfundim të butë, të thatë, pa shkëlqim, rezistent ndaj ujit. Formulimi përfshin një sistem filtri me spektër të gjerë dhe Mexoryl® me bazë fotostabile UVA-UVB.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

  • Ujë termal mineralizues Vichy

Përfitimet kryesore

  • SPF 30
  • Sistemi i filtrave me spektër të gjerë
  • I përshtatshëm për lëkurë të kombinuar
  • Shkëlqim zero, përfundim rezistent ndaj ujit
  • I pasuruar me Ujë Termal Mineralizues Vichy
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
  • Hipoalergjike

Kur të përdoret:

Mbroni me Capital Soleil Mattifying Face Dry Touch SPF 30. Aplikojeni çdo ditë si hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës. Riaplikoni SPF gjatë gjithë ditës.

SI TË APLIKONI

Aplikoni produktin kundër diellit pak para ekspozimit.

Aplikojeni përsëri shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Përdorni produkte mbrojtëse kundër diellit që ofrojnë mbrojtje të mjaftueshme për lëkurën tuaj.

Shmangni ekspozimin në diell në momentet e pikut. Shmangni zonën e syve.

Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë dhe tërësisht.

PËRBËRËSIT E PLOTË

884038 6 – PËRBËRËSIT: AQUA / UJI • ALKOOL DENAT. • DIISOPROPYL SEBACATE • SILICA • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE • C12-15 ALKYL BENZOATE • OCTOCRYLENE • ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE • ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH • ETHYLHEXYL TRIAZONE • POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE • GLYCERYL STEARATE • BEHENYL ALCOHOL • METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO] / METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL • AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • CAPRYLYL GLYCOL • CETYL ALCOHOL • DECYL GLUCOSIDE • DISODIUM EDTA • DISODIUM ETHYLENE DICOCAMIDE PEG-15 DISULFATE • DROMETRIZOLE TRISILOXANE • GLYCERYL STEARATE CITRATE • PHENOXYETHANOL • HIALURONAT SODIUM • ACIDI SULFONIK DIKAMFOR TEREFTALIDENE • TRIETANOLAMIN • GUM KANTHAN • PARFUM / AROM (FIL

Produkte në ofertë

Emulsion mbrojtës ndaj diellit SPF 30 për lëkurë mikse në të yndyrshme-Vichy Ideal Soleil Mattifying Face Fluid Dry Touch SPF 30