Përkujdesje hidratuese, trajtuese përgjatë gjithë natës, me efekt zbardhues dhe unifikues për lëkurë me tendencë hiperpigmentimi-Bioderma Pigmentbio Night Renewer Soin de Nuit Eclaircissant

Veprimi kundër njollave
Marka Bioderma
Formulimi krem
Masa 50ml
Tipi i Lëkurës për çdo lëkurë
I përshtatshëm për të rritur
Specifik për fytyra
Kategori:

L9,000.00

Rigjeneron gjatë natës dhe korrigjon njollat ​​e errëta për një çehre të unifikuar dhe rrezatuese.

 

KUJDESI I NATËS

LËKURË E HIPERPIGMENTUAR

Teknologjia LumiReveal™

PËR KË ?

Të rriturit

Efektiviteti i matur nga dermatologët

52% shkëlqim.*

 • Ndihmon në zbehjen e njollave të errëta ekzistuese dhe parandalon shfaqjen e njollave të reja;
 • Shkëlqen dhe unifikon lëkurën;
 • Forcon dhe zbut lëkurën;
 • Plotëson lëkurën;
 • Ofron hidratim afatgjatë;
 • Tekstura e saj e lëngshme e maskës së natës optimizon depërtimin e substancave aktive gjatë gjithë natës;
 • Tolerancë shumë e mirë;
 • Jo komedogjene;
 • Teksturë ujore e freskët dhe e lehtë.

  Frymëzuar nga trajtimet referuese të dermatologëve (siç është Kligman’s Trio), Laboratoire Bioderma ka zhvilluar Teknologjinë LumiReveal™ për t’i dhënë një përgjigje lëkurës së hiperpigmentuar, pa efekte anësore të lëkurës.

  Kështu, kjo teknologji vepron në mënyrë efektive dhe të qëndrueshme në 3 fazat biologjike përgjegjëse për hiperpigmentimin, duke siguruar një tolerancë të mirë.

  Teknologjia LumiReveal™, e integruar në Pigmentbio Night Renewer, kompletohet nga një kombinim i fuqishëm filtrash si dhe një koktej vitaminash thelbësore për lëkurën:

  – Vitaminat C dhe E mbrojnë lëkurën nga ndotja dhe stresi oksidativ të cilat nxisin plakjen e parakohshme të lëkurës, shenjat e para të dukshme të së cilës janë njollat ​​e errëta;

  – Vitamina PP rindërton barrierën e lëkurës dhe e forcon atë për të ruajtur hidratimin e qëndrueshëm.

  Pigmentbio Night Renewer gjithashtu përmban një përbërës aktiv tërësisht të dedikuar për veprimin kundër plakjes: hexapeptide-2. Kjo ndihmon në rregullimin e prodhimit të kolagjenit për lëkurë më të lëmuar dhe më të fortë në mëngjes. Ai gjithashtu përforcon veprimin ndriçues të produktit.

  FYTYRA
  QAFA

  Përdorimi i përditshëm, në mbrëmje.

  • HAPI 1 Aplikojeni në mbrëmje në fytyrë dhe qafë të pastruar.
  • HAPI I 2 Mund të përdoret vetëm ose pas aplikimit të Pigmentbio C-Concentrate.

  I rritur.

Produkte në ofertë