Vichy MineralBlend Fond de Teint Hydratant

Informacion për produktin

Produkti: Fondotinë me mbulim natyral deri në 16 orë dhe fuqi të lartë hidratuese.
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbulues
Perdorimi: Aplikoni fondatinën në mënyrë të barabartë në fytyrë
Marka Vichy
Formulimi krem
Tipi i lëkurës e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
I përshtatshëm për femra, të rritur
Nuanca 01- clay, 03 -gypsum, 06- ocher, 09- agate
Specifik për fytyra
Paketimi: 30 ml
Kategori:

L2,960.00

Përshkrimi:

Vichy MineralBlend Fond de Teint Hydratant është një fondatinë që hidraton intensivisht lëkurën dhe zbulon shkëlqimin dhe freskinë e lëkurës. Formula e saj e lejon lëkurën të marrë frymë dhe ajo bëhet dukshëm më e bukur, pa shenja lodhjeje.

Perdorimi:

Hapi 1: Doza

Vendosni një sasi të vogël të fondatinës Mineralblend në anën e pasme të dorës. Ngrohni materialin me një blender bukurie, një furçë ose me gishta

Hapi 2: Prekni

Aplikoni fondatinën në mënyrë të barabartë në fytyrë, nga qendra jashtë

Hapi 3: Përziejini

Përzieni produktin nga qendra e fytyrës jashtë për të shmangur çdo vijë ndarëse me qafën

Masat paraprake për përdorim:

Hipoalergjike

Jo komedogjene

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme

Një formulë e pasuruar me përbërës të mirë për lëkurën: ujë vullkanik, acid hialuronik dhe pigmente minerale. Minéralblend respekton të gjitha llojet e lëkurës dhe të gjitha tonet e lëkurës dhe është në përputhje me statutin e formulimit të laboratorëve Vichy.

Përbërja:

AQUA /WATER – GLYCERIN – CAPRYLYL M E T H I C O N E – P R O PA N E D I O L – DIMETHICONE – PENTYLENE GLYCOL – D I M E T H I C O N E / P E G – 1 0 / 1 5 CROSSPOLYMER – TRIETHOXYSILYLETHYL POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE – PARFUM / FRAGRANCE – SODIUM CHLORIDE – SODIUM HYALURONATE – SODIUM CITRATE – ALUMINA – PHENOXYETHANOL – ALKOOL DENAT. – DISODIUM EDTA – TOKOFEROL – TRIISOSTEARAT TITANI ISOPROPYL – GLIKOLI KAPRILI – DIPROPYLENE GLYCOL – [+/- MUND TË PËRMBANË / KONTAZHI PEUT: – CI 77891 / TITANIUMCIOXI 1,74,79]

Produkte në ofertë