Avene solaire anti-age spf-50 50 ml

Informacion për produktin

Produkti: Krem kundra diellit dhe kundra moshës
Veprimi: anti-age, mbrojtës, rigjenerues
Përdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafë
Tipi i lëkurës: e ndjeshme/intolerante
Mosha:femra, të rritur
Formulimi: krem
SPF: shumë i lartë SPF 50-50
Paketimi : 50 ml
Marka: Avene.

L2,325.00

Përshkrimi:

Anti-age Suncare Tinted SPF 50+ Mbrojtja nga dielli dhe trajtimi kundër plakjes, kontribuon në parandalimin e foto-plakjes së lëkurës së ndjeshme të të gjitha grave që dëshirojnë të ruajnë bukurinë e tyre. Tekstura e saj e lyer hidraton lëkurën, e barazon atë dhe e lë atë të butë dhe të zhdërvjellët.

Në zemër të formulës së tij, është Ascofilline™, një përbërës aktiv kundër plakjes* dhe kompleksi ekskluziv mbrojtës Sunsitive® i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:

– Një sistem filtri i patentuar që përmban vetëm katër filtra dielli, për mbrojtje shumë të gjerë dhe të qëndrueshme UVB-UVA dhe tolerancë optimale të lëkurës.

– Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.

– Uji Termal i Burimit Avène i njohur për vetitë e tij qetësuese, antiirrituese dhe zbutëse.

Praktikisht, tubi i tij i pompës ju lejon të dozoni lehtësisht sasinë e duhur të produktit që do të aplikohet.

Përdorimi:

Para ekspozimit në diell aplikoni 6 pompa në fytyrë dhe qafë. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Përfitimet:

•MBROJTJE: Filtra fotostabile UVB-UVA që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.

• PARANDALON FOTO-plakjen e lëkurës: Kufizon plakjen e parakohshme të lëkurës të shkaktuar nga ekspozimi i përsëritur në diell.

• ANTIOKSIDANT: Ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira.

bëresit:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. KARBONAT DICAPRILIL. METILENI BIS-BENZOTRIAZOLIL TETRAMETILBUTYLFENOL [NANO]. DIISOPROPIL ADIPATE. UJI (AQUA). SILIKA. BIS-ETILHEKSILOKSIFENOLMETOKSIFENIL TRIAZINA. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALKOOL (ALKOHOL DENAT). OKTENILSUKINAT NISESETE ALUMINI. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. C10-18 TRIGLICERIDE. DECIL GLUKOZID. GLICERILI STEARAT. PEG-100 STEARATE. CETIL FOSFATI I KALIUMIT. AKRILATE/C10-30 ALKIL AKRILAT KROSPOLIMER. EKSTRAKT ASCOPHYLLUM NODOSUM. ACIDI BENZOIK. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. DISODIUM EDTA. GLICERI BEHENATE. GLICERILI DIBEHENAT. PROPILENE GLIKOL. HIDROKSIDI I NADIUMIT. ALKOOL STEARIL. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM

 

Produkte në ofertë

Avene solaire anti-age spf-50 50 ml