Avene Soin Apaisant Countour de Yeux

Informacion per produktin

Produkti:Krem për zonën rreth syve
Veprimi:hidratues/ushqyes
Perdorimi:Aplikohet në zonën për rreth syve
Tipi i lekures:e ndjeshme/intolerante
Mosha: femra, të rritur
Formulimi: krem
Paketimi : 50 ml.
Marka: Avene.

L1,680.00

Përshkrimi:

Ky trajtim i konturit të syve dekongjeston qepallat e ndjeshme dhe sjell një ndjenjë qetësuese lehtësie. Formula e tij e pasuruar me agjentë hidratues mbron konturin e syve dhe qepallat. Qetëson këtë zonë të ndjeshme dhe të brishtë, lufton shtrëngimin dhe skuqjen rreth syrit. I pasur me ujë të burimit termal Avène, Kujdesi qetësues i konturit të syve redukton irritimin. Pa parfum.

Përfitimet:
• Hidraton, mbron konturin e syve dhe qepallat.

Përdorimi:

Shpërndani ekuivalentin e 2 bizele të kujdesit për konturet e syve qetësues në majat e gishtave të unazës, me prekje në qepalla. Lëmoni qepallën e sipërme me gishtin tregues, atë të poshtmen me gishtin e mesëm, nga këndi i brendshëm i syrit në këndin e jashtëm.

Përberja:

UJI TERMAl BURIMI AVENE (AVENE AQUA). VAJ MINERAL (PARAFFINUM LIQUIDUM). TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. CIKLOMETIKON. GLICERINA. STEARAT E SAKROZËS. PEG-12. DISTEARAT SUKROZE. TRIETANOLAMINË. ALKOOL BATYL. BISABOLOL. GLICERIDE KAPRIL/KAPRIK. KARBOMERI. SULFAT DEKSTRAN. DISODIUM EDTA. ACETATI I SODIUMIT. HIALURONAT SODIUM. TOKOFERILI GLUKOZID

Produkte në ofertë