Avene fluide minerale SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti:  Krem dielli per fytyren dhe trupin
Veprimi: antioksidues, hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni ne lekure
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
Mosha:femra , të rritur
Formulimi: fluid
Paketimi: 40 ml
Niveli i mbrojtjes:shumë i lartë SPF 50-50
Marka: Avene.

L2,100.00

Përshkrimi:

Krem dielli mineral për fytyrën dhe trupin me qëndrueshmëri të gjatë, SPF50, i krijuar për lëkurën më të ndjeshme.

Lëng i lehtë për kujdesin ndaj diellit me ngjyrë mat, i formuluar duke përdorur vetëm filtra me bazë minerale, për të ofruar mbrojtje optimale edhe për lëkurën më të ndjeshme. Kompleksi i gjeneratës së ardhshme me bazë minerale siguron mbrojtje me spektër të gjerë nga rrezet UVA dhe UVB, ndërkohë që mbetet shumë rezistent ndaj ujit dhe fotostabil. Formuluar në mënyrë unike me antioksidant Pre‐Tocopheryl për të mbrojtur qelizat e lëkurës nga dëmtimet nga radikalet e lira dhe qetësues ujin e burimeve termale Avène. Pa parfum.

Emulsion mbrojtës nga dielli me filtra minerale SPF 50

Përdorimi:
Para ekspozimit në diell, aplikojeni produktin në mënyrë të barabartë në lëkurë. Ri-aplikoni shpesh kremin kundër diellit, veçanërisht pas notit ose periudhave të gjata të ekspozimit.

Përbërja:

Zinc Oxide [Nano]. Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). Titanium Dioxide [Nano]. Coco-Caprylate/Caprate. Isocetyl Stearoyl Stearate. Isopropyl Palmitate. Isodecyl Neopentanoate. Isododecane. Isohexadecane. Ptfe. Triethylexanoin. Dicaprylyl Ether. Peg-30 Dipolyhydroxystearate. Aluminia. Stearic Acid. Caprylyl Glycol. Peg45/Dodecyl Glycol Copolymer. Silica. Benzoic Acid. Caprylic/Capric Triglyceride. Disodium Edta. Disteardimonium Hectorite. Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil). Pentaerythrityl Tetra Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate. Polyamide-3. Sodium Chloride. Tocopherol Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Triethoxycaprylylsilane. Water (Aqua).

Produkte në ofertë

Avene fluide minerale SPF 50+