Avene Creme SPF 50 50 ml

Informacion për produktin

Produkti:Krem dielli per fytyren.
Veprimi:  antioksidues, mbrojtës
Perdorimi: Aplikojeni para ekzpozimit ne diell
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike
Mosha:femra, meshkuj, të rritur
Formulimi:  krem
Paketimi: 50 ml
Niveli i mbrojtjes:shumë i lartë SPF 50-50
Marka: Avene.

Original price was: L2,900.00.Current price is: L2,030.00.

Përshkrimi:

Krem dielli për fytyrën me qëndrueshmëri të gjatë, SPF50, për lëkurën e ndjeshme në plakje.
Krem diellor i zgjuar, shumëfunksional me veti unike kundër plakjes. Bërë me kompleksin tonë SunSitive®, një sistem unik mbrojtës fotografik me një minimum filtrash, stabilitet dhe efikasitet afatgjatë dhe ofron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVB dhe UVA (të shkurtër dhe të gjatë). I formuluar gjithashtu duke përdorur antioksidantin e fuqishëm Pre‐Tocopheryl, për mbrojtjen e qelizave kundër radikaleve të lira, ujin e burimit termal Avène, me veti qetësuese dhe anti-irrituese dhe Ascofilline për të përforcuar kolagjenin. Prekje e lehtë, e thatë dhe jo ngjitëse, mund të përdoret nën/mbi ose si kremi juaj i zakonshëm ditor për mbrojtje të fuqishme dhe jo irrituese nga dielli.

Përdorimi:
Para ekspozimit në diell, aplikojeni produktin në mënyrë të barabartë në lëkurë. Ri-aplikoni shpesh kremin kundër diellit, veçanërisht pas notit ose periudhave të gjata të ekspozimit.

Përberja:

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Coco-Caprylate/Caprate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Silica, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cocos Nucifera (Coconut) Oil (Cocos Nucifera Oil), Potassium Cetyl Phosphate, Mica, Decyl Glucoside, Trimethylpentanediol/Adipic Acid/Glycerin Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascophyllum Nodosum Extract, Ascorbyl Glucoside, Benzoic Acid, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Disodium Edta, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Iron Oxides (Ci 77492), (Ci 77491), (Ci 77499), Oxothiazolidine, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Titanium Dioxide (Ci 77891), Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.