AVENE Creme SPF 30 50ml

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtës nga dielli.
Veprimi:antioksidues, mbrojtëss
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe .
Tipi i lekures:e ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike
Mosha: 10 e siper.
Formulimi: Krem.
Paketimi: 50 ml
Marka: Avene.

Original price was: L2,700.00.Current price is: L1,890.00.

Përshkrimi:

Kremi Avène Sun High Protection SPF30 50ml është një krem ​​i pasur kundër diellit që i përshtatet nevojave specifike të lëkurës normale në të thatë që është shumë e ndjeshme ndaj diellit. Në fakt, e pasuruar me vetitë antioksidante të Pre-Tocopheryl dhe cilësitë qetësuese të Ujit të Burimeve Termale Avène, kjo formulë ofron mbrojtje me faktor shumë të lartë UVA/UVB pa formuar një shtresë të shëmtuar mbi lëkurë. Si rezultat, lëkura mbrohet në mënyrë të përkryer dhe ushqehet bukur. Ju do të jeni në gjendje të shijoni një çehre të mëndafshtë që mbetet e butë dhe elastike gjatë gjithë ditës.

Përbërësit kryesorë:

Pre-Tocopheryl, një pararendës i vitaminës E, i jep lëkurës përfitime antioksiduese, duke e mbrojtur atë nga dëmtimi i radikalëve të lirë;

Uji Termal i Burimeve Avène ka një përbërje unike, të pasur dhe të qëndrueshme, që e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën e brishtë dhe/ose të ndjeshme.

Përdorimi:

Përdorni Avène Cream Protection High Protection SPF30 50ml si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës ose menjëherë përpara ekspozimit në diell. Aplikoni një sasi të bollshme në lëkurën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë. Riaplikoni shpesh për mbrojtje maksimale, veçanërisht pas dushit, notit ose tharjes me peshqir.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. DIISOPROPYL ADIPATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. BUTYLENE GLYCOL. CETEARYL ISONONANOATE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES. HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.