Avène Cleanance SPF 50+ Tinted

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtes nga dielli.
Veprimi: Hidraton,zbut e qetëson lëkuren.
Perdorimi: Aplikoni 6 pompa në fytyrë dhe qafë para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures:i ndjeshëm/jotolerant, vajore/akneike
Mosha: femrat, të rriturit
Formulimi: Krem.
Niveli i mbrojtjes: spektri i larte +50
Paketimi : 50 ml.
Marka: Avene.

L2,175.00

Pershkrimi:

Anti-age Suncare Tinted SPF 50+ Mbrojtja nga dielli dhe trajtimi kundër plakjes, kontribuon në parandalimin e foto-plakjes së lëkurës së ndjeshme të të gjitha grave që dëshirojnë të ruajnë bukurinë e tyre. Tekstura e saj e lyer hidraton lëkurën, e barazon atë dhe e lë atë të butë dhe të zhdërvjellët.

Në zemër të formulës së tij, është Ascofilline™, një përbërës aktiv kundër plakjes* dhe kompleksi ekskluziv mbrojtës Sunsitive® i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:

– Një sistem filtri i patentuar që përmban vetëm katër filtra dielli, për mbrojtje shumë të gjerë dhe të qëndrueshme UVB-UVA dhe tolerancë optimale të lëkurës.

– Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.

– Uji Termal i Burimit Avène i njohur për vetitë e tij qetësuese, antiirrituese dhe zbutëse.

Praktikisht, tubi i tij i pompës ju lejon të dozoni lehtësisht sasinë e duhur të produktit që do të aplikohet.

Perdorimi:

Para ekspozimit në diell aplikoni 6 pompa në fytyrë dhe qafë. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Përfitimet:

• FOTO-MBROJTJE: Filtra fotostabile UVB-UVA që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.

• PARANDALON FOTO-plakjen e lëkurës: Kufizon plakjen e parakohshme të lëkurës të shkaktuar nga ekspozimi i përsëritur në diell.

• ANTIOKSIDANT: Ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. DIISOPROPYL ADIPATE. WATER (AQUA). SILICA. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOLMETHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALCOHOL (ALCOHOL DENAT). ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. C10-18 TRIGLYCERIDES. DECYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avène Cleanance SPF 50+ Tinted