Avene Cleanance Masque

Informacion per produktin

Produkti:Maskë pastruese
Veprimi:eksfoljues, hidratues/ushqyes
Perdorimi:Aplikohet në fytyrë
Tipi i lekures:e yndyrshme/akneike
Mosha:femra, të rritur
Formulimi: maskë
Paketimi :  50 ml.
Marka: Avene.

L1,920.00

Pershkrimi:

Një produkt 2-në-1 për përdorim së bashku me çdo kujdes të lëkurës Cleanance (Cleanance Comedomed ose Cleanance Mattifying Emulsion) – përdorni një ose dy herë në javë. Formuluar me argjilë të bardhë (kaolinë), pastron butësisht, thith yndyrën e tepërt dhe pastron lëkurën duke respektuar lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj njollave. Cleanance Mask-Scrub e lë lëkurën të pastër, poret të shtrënguara

Përdorimi:

Aplikojeni një ose dy herë në javë në të gjithë fytyrën në lëkurë të thatë dhe lëreni për 5 minuta. Lagni fytyrën dhe masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore. Shpëlajeni tërësisht, më pas thajeni. Për butësi shtesë, përfundoni me një spërkatje të ujit të burimit termal Avène.

Përbëresit:

Një kombinim i përbërësve aktivë novatorë të zgjedhur për efektivitetin e tyre në lëkurën e ndjeshme të yndyrshme ose të prirur ndaj akneve.

Përbërja e detajuar:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). KAOLIN. ALKOOL CETEARYL. TRIETHILHEXANOIN. GLICERILI STEARAT. ACIDI GLIKOLIK. HIDROKSIDI I SODIUMIT. UJI (AQUA). ACETATI I CELULOZËS. CETEARETH-33. GLICERIDE KAPRIL/KAPRIK. DIOKSIDI I TITANIT (CI 77891). GLUKONAT ZINK. BISABOLOL. BROMIDI CETRIMONIUM. AROMË (PARFUM). GLICERILI LAURAT. PIRIDOXINA HCL. ACIDI SALICILIK. KLORID SODIUM. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë