Avène A-Oxitive Serum Defence Antioxydant

Informacion për produktin

Produkti: Serumi antioksidant
Veprimi: anti-rrudhë, antioksidues, hidratues/ushqyes, rigjenerues
Perdorimi: Aplikohet ne fytyrë, qafë dhe dekoltenë.
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Serum
Paketimi :30 ml.
Marka: Avene.

L4,320.00

Përshkrimi:

Serumi antioksidant me efekt të shpejtë dhe i fuqishëm neutralizon radikalet e lira të shkaktuara nga agresorët e mjedisit dhe të stilit të jetesës, ndërsa në mënyrë të dukshme e mbush lëkurën për të ruajtur një çehre më të re dhe më të ndritshme.

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën, qafën dhe dekoltenë

Përfitimet:

  • Antioksidantët e çliruar me kohë ofrojnë mbrojtje të vazhdueshme kundër radikalëve të lirë.
  • Kompleksi i avancuar antioksidues ndihmon në ruajtjen e një çehre më rinore.
  • Serumi i lehtë, me aromë delikate siguron hidratim 24-orësh.

Përbërja:

AVENE THERMAL SPRING WATER ( AVENE AQUA), GLYCERIN, ISODODECANE, PENTYLENE GLYCOL, WATER (AQUA), DIMETHICONE, ASCORBYL GLUCOSIDE, POLYMETHYL METHACRYLATE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, ARTEMIA EXTRACT, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, C14-22 ALCOHOLS, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETRIMONIUM BROMIDE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE (PARFUM), HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, POLYSORBATE 60, SODIUM BENZOATE, SODIUM CITRATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM HYDROXIDE, SORBITAN ISOSTEARATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM

 

Produkte në ofertë