Vichy Liftavtiv Collagen Specialist SPF 25

Informacion per produktin

Veprimi: Synon shenjat e dukshme të plakjes të lidhura me humbjen e kolagjenit
Perdorimi: Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër ose pas serumit.
Marka: Vichy
Formulimi: krem
Tipi i lëkurës: për çdo lëkurë
Veprimi: anti-rrudhë
I përshtatshëm për: femra, të rritur
Spf: mesatar SPF 20-25
Specifik për: fytyra
Paketimi: 50 ml
Kategori:

L4,720.00

Pershkrimi:

Mbrojtja ekspozuese e lëkurës suaj, kremi diellor LiftActiv Peptide-C SPF 30 është një hidratues ditor kundër plakjes me mbrojtje të gjerë UVA dhe UVB. Formula e testuar nga dermatologu i Fito Peptideve, Vitaminës C dhe Ujit Vullkanik Vichy të pasur me 15 minerale përmirëson pamjen e rrudhave, njollave të errëta, tonin e shurdhër dhe të pabarabartë të lëkurës dhe humbjen e qëndrueshmërisë.

Kur përdoret sipas udhëzimeve me masa të tjera mbrojtëse nga dielli.

 • Shkëlqen dukshëm tonin e lëkurës dhe zbut pamjen e lëkurës duke rritur hidratimin.
 • Rrudha të reduktuara dukshëm, zvogëlim i pamjes së njollave të errëta dhe lëkura ndihet më e fortë pas 8 javësh përdorimi.
 • Formula që përthithet shpejt e lë lëkurën të ndjehet rehat dhe e lëmuar. Aromë e lehtë me nota lulesh, e testuar ndaj alergjive.

Lloji i lëkurës: të gjitha llojet, normale

Shqetësimi i lëkurës: Mbrojtja nga dielli, humbja e qëndrueshmërisë, toni i pabarabartë i lëkurës, kundër plakjes, lëkura e shurdhër

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

 • Bio-peptid
 • Vitamina CG
 • Vitamina E
 • Acidi hialuronik
 • Phe Resorcinol
 • Uji mineral Vichy

Përfitimet kryesore:

 • Synon shenjat e dukshme të plakjes të lidhura me humbjen e kolagjenit
 • Mbron nga shenjat e plakjes të shkaktuara nga rrezatimi UVA dhe UVB
 • Ngre rrudhat dhe linjat e holla
 • Njëson tonin e lëkurës
 • Hipoalergjike
 • E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht

Perdorimi:

 • Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër ose pas serumit.
 • Shmangni zonën e syve. Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë dhe tërësisht.
 • Për regjimin e rekomanduar nga dermatologu, përdorni si më poshtë në mëngjes:

Hapi 1: Pas pastrimit, aplikoni serumin e ampulës LiftActiv Peptide-C. Prisni 30 sekonda derisa të përthithet plotësisht.

Hapi 2: Aplikoni kremin e diellit LiftActiv Peptide-C SPF 30.

Produkte në ofertë