Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C Night Peel

Kategori:

L3,680.00

Pershkrimi:

Ampulat e pilingut të natës Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C jo vetëm që kanë veti kundër plakjes, por janë edhe një formulë me veti depigmentuese. I pasur me AHA, ky produkt ka një efekt peeling, duke hequr shtresën më të jashtme të qelizave të vdekura dhe duke stimuluar rinovimin e qelizave. Ditë pas dite unifikon tonin e lëkurës dhe zbut strukturën e lëkurës, duke reduktuar dukshëm llojet e ndryshme të hiperpigmentimeve. Përveç kësaj, ai përmban gjithashtu acid hialuronik dhe vitaminë CG. Acidi hialuronik hidraton dhe shëndosh lëkurën. Vitamina CG mbron lëkurën nga radikalet e lira, ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit dhe ndriçon lëkurën.
Të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, këto ampula janë perfekte jo vetëm për t’ju ndihmuar të parandaloni dhe reduktoni shenjat e plakjes, por gjithashtu t’i japin lëkurës tuaj një shkëlqim të bukur natyral duke zbutur pigmentimin e plakjes, shenjat e akneve ose njollat ​​e errëta.
Karakteristikat:
  • Tekstura: e lëngshme;
  • Çështjet e lëkurës: lëkurë e shurdhër, ton i pabarabartë i lëkurës, hiperpigmentime;
  • Koha e aplikimit: në mbrëmje;
  • Mosha: 35+;
  • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës;
  • Përfitimet kryesore: barazon tonin e lëkurës, zbut strukturën e lëkurës, ndihmon në reduktimin e hiperpigmentimeve, hidraton dhe ndriçon lëkurën;
  • Formuluar pa: alkool, parfum, parabene, silikone, sulfate.

Përbërësit kryesorë:

Askorbil Glukozidi, i njohur gjithashtu si Vitamina CG, është një derivat i vitaminës C. Me veti të fuqishme antioksiduese, jo vetëm që mbron lëkurën nga radikalet e lira, por gjithashtu ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit. Ai ndriçon çehre, duke përmirësuar në përgjithësi pamjen e lëkurës;

10% AHA (4% Acid glikolik, 1% Acid citrik, 5% HEPES) ka një efekt peeling, i cili ndihmon në heqjen e shtresës më të jashtme të qelizave të vdekura. Gjithashtu stimulon rinovimin e qelizave duke i dhënë lëkurës një pamje më të freskët, më të shndritshme dhe më të lëmuar;

Acidi hialuronik është një pjesë e natyrshme e indit lidhës të lëkurës dhe ka aftësinë të mbajë midis 1.000 dhe 10.000 herë peshën e tij në ujë. Kjo aftësi jo vetëm për të hidratuar thellësisht lëkurën, por edhe për ta ngopur e mban lëkurën të hidratuar duke ndihmuar në reduktimin e linjave të imta dhe rrudhave.

Përdorimi:

Filloni duke thyer Ampulat e Peeling të Natës Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C dhe duke hequr pjesën e sipërme. Fusni aplikuesin plastik mbi të dhe hiqni kapakun. Shtypni ampulën dhe vendosni gjysmën e përmbajtjes në dorën tuaj. Aplikojeni me një masazh të butë në lëkurën e pastruar dhe prisni 30 sekonda përpara se të aplikoni serumin ose hidratuesin tuaj. Në fund, mbyllni aplikuesin dhe përdorni produktin e mbetur mbrëmjen e ardhshme. Produkti është i qëndrueshëm për 24 orë pas hapjes.

Përbërësit:

AQUA / UJI – HIDROKSIETILPIPERAZINA ACIDI ETAN SULFONIK – ACIDI GLIKOLIK – GLICERINA – DENAT E ALKOLLIT – PROPANEDIOL – PENTILEN GLIKOL – HIDROKSIDE I SODIUMIT – ACIDI CITRIK – GLIKOLIKODIKOLIKOCIDI – ACID CITRIK DENAT.

Produkte në ofertë