Vichy Capital Soleil Émulsion Toucher Sec Teintée SPF 50

Informacion per produktin

Produkti: Emulsion me ngjyrë, që ofron mbrojtje nga rrezatimi diellor
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbrojtës, mbulues
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre
Marka: Vichy
Formulimi: emulsion
Tipi i lëkurës: për çdo lëkurë
I përshtatshëm për: femra
Spf: shumë i lartë SPF 50-50
Specifik për: fytyra
Paketimi: 50 ml

L2,320.00

Përshkrimi:

Mbrojtje e lartë që unifikon dhe matifikon lëkurën e ndjeshme.

E menjëhershme: Falë teksturave unifikuese BB për një çehre të njëtrajtshme dhe një nxirje natyrale.

Ditë pas dite: Falë një sistemi filtrimi të përforcuar me rrezet e gjata UVA për cilësi të bukur të lëkurës dhe një nxirje me shkëlqim.

Për femrat me lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme që kërkojnë një mbrojtje kundër diellit të lyer për fytyrën që e zbukuron lëkurën ditë pas dite.

Efikasiteti:

5 veprime në

1/ Mbron nga UVA/UVB

2/ Ndriçon menjehere lekuren

3/ Zbarkon çehren dhe jep një efekt nxirë

4/ Matifikohet në mënyrë të qëndrueshme falë efektit absorbues

5/ Finiturë ultra-natyrale me një ndjesi pluhuri

Lëkura mbrohet në mënyrë efektive, ajo zbulon një lëkurë ideale menjëherë dhe ditë pas dite

Përdorimi:

Aplikoni emulsionin e lyer me prekje të thatë pak përpara ekspozimit. Riaplikoni shpesh dhe me bollëk, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Masat paraprake për përdorim:

Formula e tij hipoalergjike është testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik. I pasuruar me ujë vullkanik qetësues, forcues, rigjenerues Vichy.

Përbërja:

AQUA / WATER – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – HOMOSALATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – DIMETHICONE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – C12-15 ALKYL BENZOATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – OCTOCRYLENE – GLYCERIN – SILICA – PENTYLENE GLYCOL – Stireni / akrilatet COPOLYMER – CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Oksidet e hekurit – Alkooli stearyl – fosfat cetil i kaliumit – parfum / aromë – metacam caprylylyl – Caprylyark Glyarkam – Caprylyark Glyarkam Glyarcham Glyarkam Glyarkam Glyarkam Glyarylate Disodium EDTA – Inulin Lauryl Carbamate – PEG -8 Laurate – Phenoxyethanol – Ekstrakt i rrënjës së oficinaleve poterium – acidi stearik – acidi terefaliliden dicamphor – acidi sulfonik i titaniumit – dioksid nano) EKSTRAKT

Produkte në ofertë

Vichy Capital Soleil Émulsion Toucher Sec Teintée SPF 50