Vaj nxirës me mbrojtje të mesme për fytyrë dhe trup-Nuxe Sun Huile Bronzante SPF 30 +Apres-soleil FREE

Veprimi mbrojtës
Marka Nuxe
Formulimi vaj
Masa 100 ml, 150 ml
Tipi i Lëkurës për çdo lëkurë
Spf i lartë SPF 30
I përshtatshëm për femra, meshkuj, të rritur
Specifik për fytyra, trupi

L3,600.00

Përshkrimi:

Vaji i diellit SPF30 ju ndihmon të mbroni fytyrën dhe trupin tuaj nga rrezet e diellit dhe plakja e parakohshme e lëkurës.

Rezistent ndaj ujit, formula e tij mbron lëkurën tuaj nga dehidratimi dhe rrit nxirjen tuaj.

Tekstura e tij ndijore e pasuruar me vajra vegjetale rrëshqet në mënyrë të shijshme mbi lëkurën tuaj dhe e zbukuron atë me një fund sensual.

Aroma e saj e arratisjes me notat e portokallit të ëmbël, tiares dhe vaniljes është një ftesë e papërmbajtshme për të shijuar verën.

Aplikimi:

Aplikoni vajin tuaj me bollëk përpara se të dilni në diell.

Spërkateni produktin në duar, përpara se ta aplikoni në fytyrë, duke shmangur zonën e syve.

Në trup, vajin mund ta spërkatni direkt në lëkurë përpara se ta përhapni me kujdes. Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas notit ose fshirjes me peshqir.

Nëse nuk aplikoni mjaftueshëm produktin, niveli i mbrojtjes nga dielli do të ulet ndjeshëm.

 

Lista e përbërësve

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL SUCCINATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, METHYLHEPTYL ISOSTEARATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PHENYL TRIMETHICONE , Gjalpë dextrin myristate, parfum/aromë, gjalpë butyrospermum parkii (shea), tokoferol, tocopheryl acetate, chinensis simmondsia (jojoba) vaji i farës, ekstrakti i gjetheve të solanopit, ekstrakti i solanopit, ekstrakti i solanopit, ekstrakti i solanopit, ekstrakti i solanopit, ekstrakti i solanopit, ekstrakti i solanopit, ekstrakti i solanopit, ekstrakti i solanopës, ekstrakti i solanopës, ekstrakti i solanopit. EKSTRAKT (DOMATE) FRUTI, ACIDI CITRIK, BENZIL SALICILAT, LIMONEN, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELL, KUMARIN

Produkte në ofertë

Vaj nxirës me mbrojtje të mesme për fytyrë dhe trup-Nuxe Sun Huile Bronzante SPF 30 +Apres-soleil FREE