Avène Radiance Serum

Informacion per produktin

Produkti: Serum per lëkuren
Veprimi: hidratues/ushqyes, rigjenerues
Perdorimi: Aplikojeni në fytyrë dhe qafë
Tipi i lekures: e ndjeshme/jotolerante, për çdo lloj lëkure
Mosha: të rritur
Formulimi: serum
Paketimi : 30 ml.
Marka: Avene.

L3,280.00

Përshkrimi

Formulim i lehtë, i avancuar për të lëmuar, të shëndoshë dhe rigjallëruar lëkurën me pamje të lodhur.

Ky serum është i përshtatshëm edhe për lëkurën më të ndjeshme, të lodhur (tiparet e tërhequra, çehre e shurdhër). Lufton shqetësimin e shkaktuar nga mungesa e hidratimit dhe zbulon shkëlqimin natyral të lëkurës. Një nxitje e vërtetë energjie me ekstraktet e frutave të kuq, serumi rrezatues përmban një formë të qëndrueshme të vitaminës E antioksiduese dhe mbron lëkurën çdo ditë. Falë veprimit zbutës të Refinyl dhe agjentëve turbullues, shenjat e lodhjes zvogëlohen dhe çehreja zbardhet në mënyrë delikate. Tekstura e saj e freskët me një fund rozë pluhur zbut shenjat i lodhjes për një çehre të freskët dhe rrezatuese. Formuluar me ujë zbutës dhe qetësues të burimeve termale Avène, ky serum shkëlqimi e lë lëkurën të butë, të zhdërvjellët, të lëmuar dhe energjike. Përdoreni para kremit tuaj të ditës.

Redukton shenjat e lodhjes.

Përdorimi:

Aplikoni 3 pompa serum rrezatues në majë të gishtave dhe aplikojeni me fërkime të lehta në të gjithë fytyrën dhe qafën. Masazhojeni me gjeste rrethore nga fundi në majë të fytyrës pa e kapërcyer qafën.

Përfitimet:

• RIGJENERON: Një nxitje e energjisë me ekstrakte fruta të kuqe.

• QETËSON dhe rehaton lëkurën.

• RIFRESKON dhe e lë ngjyrën e lëkurës të freskët dhe rrezatuese.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). KOKO-KAPRILAT/KAPRATE. UJI (AQUA). GLICERINA. DIMETIKON. SILIKA. METIL GLUCETH-20. NAJLON-12. 1,2-HEKSANEDIOL. ALKOOL ARAKIDILI. GLUKOZID ARAKIDILI. ALKOLI BEHENYL. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. KROSPOLIMER DIMETIKONI. DISODIUM EDTA. AROMË (PARFUM). VAJI I FARAVE HELIANTHUS ANNUUS (VAJI I FARËS SUNLULEDIELLI). HIDROLIZAT I NISESESE I HIDROGJENUAR. AKRILAT HIDROKSIETIL/KOPOLIMERI AKRILOILDIMETIL TAURAT I SODIUMIT. ISOHEXADEKAN. EKSTRAKT I FARËS LENS ESCULENTA (THJERRJE) (EKSTRAKT I FARËS SË THJERRJEVE). PENTILEN GLIKOLI. POLISORBAT 60. PVP. KUQ 4 (CI 14700). RIBES RUBRUM (RIBRISHT) EKSTRAKT FRUTI (RIBES RUBRUM FRUIT EXTRACT). EKSTRAKT I FRUTIT RUBUS IDAEUS (MJEDRË) (EKSTRAKT I FRUTIT RUBUS IDAEUS). GUM SKLEROTIUM. BENZOAT NATRIUM. KLORID SODIUM. SODIUM STEAROYL GLUTAMATE. SULFAT I NATRIT. ISOSTEARAT SORBITAN. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. TROPOLONI. EKSTRAKT FRUTI VACCINIUM MYRTILLUS

Produkte në ofertë