Mustela Sun Lotion SPF 50+

Marka Mustela
Formulimi solucion
Tipi i lëkurës e ndjeshme/intolerante
Veprimi hidratues/ushqyes, mbrojtës
I përshtatshëm për bebe, fëmijë
Spf shumë i lartë SPF 50-50
Mosha 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Specifik për fytyra, trupi

Original price was: L3,000.00.Current price is: L2,400.00.

Përshkrimi:

Ky produkt është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, intolerante ndaj Diellit dhe me prirje atopike. Mbrojtje nga dielli për lëkurën që në ditën e parë të jetës, si dhe për fëmijët më të rritur dhe të rritur.

Ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB dhe rezistencë shumë të lartë ndaj ujit, djersës dhe gërryerjes. Tekstura e lëmuar dhe e lëngshme është e lehtë për t’u aplikuar dhe e lë lëkurën e foshnjës të butë dhe të hidratuar pa një fund ngjitës.

Përfshirë foshnjat e lindura para kohe jashtë njësisë neonatale

Vëtitë e përbërsit aktive:

  • SPF 50+ Anti UVB UVA
  • Formulë me rezistencë të lartë ndaj kripës dhe ujit të klorur
  • Formulë rezistente ndaj rërës

Receta:

Avokado Perseose: një përbërës aktiv natyral i patentuar, forcon barrierën e lëkurës dhe mbron pasurinë qelizore të lëkurës

Filtra mbrojtës organik me tolerancë të lartë

Asnjë aromë

Përbërja:

AQUA _WATER_, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BIS_ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, ETHYLHEXYL TRIAZONE, C20_22 ALKYL PHOSPHATE, C20_22 ALCOHOLS, ARGININE, 1,2_HEXANEDIOL, GLYCERYL CAPRYLATE, VAJ PERSEA GRATISSIMA _AVOKADO_, TOKOFEROL, GLIKOLI KAPRIL, GUM KANTHAN, HELIANTHUS ANNUUS _FARË LULEDIELLI_ VAJ, ACRILATE/C10_30 ALKIL AKRILAT FROSSPOLYMERUATIS_PROSSPOLYMER.

 

Efektiviteti:

Për të garantuar sigurinë që nga dita e parë e jetës, produktet tona për kujdesin e lëkurës janë zhvilluar në bashkëpunim me profesionistë të kujdesit shëndetësor, bazuar në kërkime shkencore dhe i nënshtrohen më shumë se 450 matjeve dhe testeve. Efektiviteti i provuar klinikisht.

  • 100% e prindërve pajtohen që locioni e lë lëkurën të butë dhe të butë 
  • 100% e prindërve janë të kënaqur dhe e shohin të këndshme strukturën e saj

Testi i përdorimit i kryer nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik në 43 foshnja dhe fëmijë mbi 2 javë (vetëvlerësimi i prindërve).

Përdorimi:

HAPI 1: Aplikoni një shtresë të trashë dhe të barabartë të produktit në fytyrë dhe trup përpara ekspozimit në diell. Mos harroni një kapele, syze dielli dhe një bluzë për fëmijë!

HAPI 2: Aplikojeni çdo 2 orë dhe pas çdo banje në lëkurë të thatë.

HAPI 3: Përsëriteni aplikimin edhe në rast të djersitjes së tepërt

HAPI 4: Në rast të rrjedhjeve dhe lezioneve të vazhdueshme të lëkurës, konsultohuni me një mjek.

Mbroni foshnjat dhe fëmijët nga ekspozimi i drejtpërdrejtë i diellit.

Shmangni kontaktin me sytë.

Për përdorim në fytyrë dhe trup.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.