Maskë me acid glikolik dhe viniferinë -Caudalie Vinoperfect Masque Peeling Glycolique

Veprimi eksfoljues, kundër njollave, pastrues
Marka Caudalie
Formulimi maskë
Masa 75 ml
Tipi i Lëkurës e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
Specifik për fytyra
I përshtatshëm për të rritur
Kategori:

L3,560.00

Lloji i lëkurës : Të gjitha llojet e lëkurës
Nevoja : E lyer, kundër njollave të errëta
Përbërësit kryesorë : Viniferinë, Acid glikolik, AHA
Tekstura : Maskë
Përdorimi : dy herë në javë
Çfarë është ajo ?

Maska Vinoperfect Glycolic Peel është për të gjitha gratë që duan të kenë lëkurë të shndritshme. Me një hap të thjeshtë, fshin qelizat e vdekura të lëkurës dhe rafinon strukturën e lëkurës për të rritur shkëlqimin në vetëm 10 minuta. Jo i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
Perberesit

Viniferine : Një përbërës i patentuar nga Caudalie, që rrjedh nga lëngu i hardhisë, i cili siguron një veprim të jashtëzakonshëm korrigjues të njollave të errëta që është 62 herë* më efektiv se vitamina C. *Testi in vitro mbi veprimin frenues të Viniferinës në tirozinazën.

  • Acidi glikolik : Eliminon qelizat e vdekura të lëkurës dhe jep shkëlqim.
  • AHA : 100% me origjinë natyrale dhe të prodhuara në Francë, AHA-të stimulojnë rinovimin e qelizave për një çehre më të shndritshme.

Lista e plotë e përbërësve:

aqua/ujë/eau, glicerinë, koko-kaprilate/kaprate, stearat sorbitan, stearate glicerl, alkool cetearyl, triheptanoin, acrilate natriumi/acryloylyldytil copolimer, cetil alkool cetil, silica, squalane, vitis vinifera (grape) vinifa e farës së farës, palmaylyl vajit, palmayl, palmitil ekstrakt i xhirimit të rrushit, alkane c15-19, acid glikolik, bisabolol, alkool benzil, hidroksid natriumi, acid citrik, glikol caprylyl, acid laktik, çamçakëz xanthan, poligliceryl-6 laurate, arginine, paonia lactiflora ekstrakt, acidi tartarik, acidi polyglycerin-66 , vaj i farave helianthus annuus (luledielli), tokoferol, oleat sorbitan, glukoza, acidi dehidroacetik, isostearat sorbitan, acer sacharum (paj e sheqerit) ekstrakt, ekstrakt i sheqerit (paji i sheqerit, karbomafin, karbomafin, karbomafin, 1,2,1) vaj lëvore, parfum (aromë).(290/022)

Produkte në ofertë